تکنولوژی

9 علت کار نکردن ماشین لباسشویی

قطعی برق مهمترین دلیل روشن نشدن ماشین لباسشویی است. ابتدا سیم کشی ساختمان را بررسی کنید. اگر برق شهر قطع نشود، ممکن است دستگاه قطع شود. این مشکل می تواند ناشی از آسیب به کلید و پریز یا دو پریز خود ماشین لباسشویی باشد. واشر را به پریز دیگر وصل کنید و دوباره دکمه شروع را فشار دهید. البته گاهی اوقات دستگاه روشن می شود اما نمی چرخد ​​و نمی تواند برنامه شستشو را اجرا کند، موضوع کاملا متفاوت است.

1_ دلیل کار نکردن ماشین لباسشویی

اگر مشکلی در منبع تغذیه وجود ندارد، به دنبال مشکلات احتمالی باشید. بدترین حالت این است که موتور ماشین لباسشویی سوخته باشد. در چنین حالتی ماشین لباسشویی حتی پس از اتصال برق و فشار دادن دکمه استارت کار نمی کند. در این صورت فقط می توانید با یک شرکت فنی-خدماتی تماس بگیرید. قبل از تماس، اتصال برق را بررسی کنید. البته در صورت بروز مشکل در یکی از سیستم های شستشو، معمولاً دستگاه قادر به چرخش نیست. در ادامه به بررسی برخی از رایج ترین دلایل کار نکردن ماشین لباسشویی می پردازیم.

2_ خرابی تایمر ماشین لباسشویی

خرابی تایمر منجر به خرابی کامل دستگاه نمی شود. در این حالت ماشین لباسشویی روشن است اما کار نمی کند. در واقع ماشین لباسشویی نمی تواند طبق تنظیمات انجام شده حرکت کند. تایمر یک قطعه پلاستیکی است که به محور متصل می شود و حرکت و تماس مستقیم بین محور و موتور را کنترل می کند. وقتی این قسمت حساس از کار بیفتد، موتور ماشین لباسشویی نمی تواند حرکت کند. تکنسین لباسشویی می تواند این قطعه را پس از بررسی تایمر و اطمینان از خرابی آن تعویض کند.

3_ پنل نمایشگر و دکمه ها خراب است

ماشین لباسشویی که به دلیل خرابی دکمه های پنل کار نمی کند یک مشکل رایج است. گاهی اوقات، حتی با وجود روشن بودن صفحه نمایش، دکمه های پنل کار نمی کنند. شایع ترین دلیل گیر کردن کلیدها زمانی است که بیش از یک کلید فشار داده می شود. صفحه نمایش ماشین لباسشویی فقط یک فرمان دکمه را می پذیرد. اگر چند دکمه به طور همزمان فشار داده شود، دکمه های پانل ممکن است قفل شوند. در بیشتر موارد، یک پیام خطایی از دستگاه خود دریافت می کنید که روی صفحه نمایش می بینید. برای حل مشکل و راه اندازی دستگاه، تمام دکمه ها را یکی یکی امتحان کنید، تا دکمه رها شود.

9 علت کار نکردن ماشین لباسشویی

4_ خرابی برد الکترونیک عامل اصلی کار نکردن ماشین لباسشویی است

برد الکترونیکی مغز ماشین لباسشویی است. اگر ماژول مربوط به تنظیم و حرکت ماشین از کار بیفتد، فشار دادن دکمه استارت ماشین لباسشویی به هیچ وجه حرکت نمی کند. لطفا در صورت بروز این مشکل با ما تماس بگیرید. نمایندگان خدمات مشتریان در اسرع وقت برای بررسی مشکل به سایت اعزام خواهند شد. لازم است برد الکترونیکی از بدنه دستگاه جدا شود تا تکنسین بیشتر آن را بررسی کند. برد الکترونیک تا حد زیادی قابل تعمیر است اما اگر برد کاملا آسیب دیده باشد قابل تعمیر نیست و تعمیرکار برد را با قطعات سالم تعویض می کند.

دلیل کار نکردن ماشین لباسشویی

5_ ماشین لباسشویی به دلیل ایراد در فیوز حرارتی کار نمی کند

فیوز حرارتی قسمتی است که وظیفه تنظیم دمای آب را بر عهده دارد. هر گونه نقص در این قسمت باعث می شود دستگاه به درستی کار نکند. برای بررسی سلامت فیوز حرارتی از دستگاهی به نام مولتی متر استفاده می شود. این قطعه قابل تعمیر نیست و در صورت معیوب بودن فیوز باید تعویض شود.

6_ خرابی کلید درب یکی از دلایل کار نکردن ماشین لباسشویی است

گاهی اوقات لباس ها را با عجله داخل ماشین لباسشویی می گذارید و در را می بندید. نمی دانستم در کاملا بسته نشده است. در این حالت با فشار دادن دکمه استارت ماشین لباسشویی روشن نمی شود و زنگ ماشین لباسشویی نیز فعال می شود. اگر بعد از بسته شدن درب ماشین لباسشویی باز هم نمی چرخد، ممکن است سوئیچ درب ماشین لباسشویی معیوب باشد. این سوئیچ بسته شدن درب را کنترل می کند. از این قسمت فرمان بستن درب به برد اصلی ارسال می شود.

 

7_ روشن نشدن دیگ ماشین لباسشویی موتور است

موتور ماشین لباسشویی ممکن است بعد از 6 تا 9 سال دچار مشکل شود، اولین و مهمترین مشکل ماشین لباسشویی فرسودگی کربن است. اگر زغال سنگ کوتاه باشد یا تمام شود، ماشین لباسشویی کار نمی کند.

8_ کلید استارت خراب است

ماشین لباسشویی روشن است، چراغ های پنل روشن است، برنامه را اجرا کنید و دکمه شروع را فشار دهید. انتظار می رود آب شروع به کار کند و ماشین لباسشویی شروع به کار کند. اما بر خلاف معمول، ماشین لباسشویی شروع به کار نمی کند. مطمئنم در قفل است. شاید کلید استارت یا صدایی که دستور شروع برنامه را می دهد مشکل داشته باشد.

از آنجایی که ماشین لباسشویی دو نوع تایمر و الکترونیکی وجود دارد، بسته به نوع ماشین لباسشویی، اجرای برنامه پس از فرمان شما به تایمر یا برد الکترونیکی ارسال می شود، سپس شستشو ماشین شروع می شود.

خرابی های عمده می تواند مکانیکی یا الکترونیکی باشد. اگر خرابی مکانیکی رخ داده باشد با تعویض کلید استارت می توان مشکل را حل کرد در غیر این صورت باید کار تعمیر برد الکترونیک را رها کنیم.

 

9_ تعمیر میکروسوئیچ لباسشویی

برای دسترسی به میکروسوئیچ ابتدا باید فنر اطراف لاستیک درب را برداریم. سپس لاستیک را بیرون آورده و میکرو سوئیچ را باز کرده و بیرون بیاورید. سیم های متصل به میکروسوئیچ را جدا کرده و عدد یا حروف نوشته شده روی سوکت میکروسوئیچ را با دقت بخوانید، اعداد یا حروف بزرگ را از پریز سیم متصل به ماشین لباسشویی به دقت وصل کرده و ماشین لباسشویی را روشن کنید.

 

تعمیرات فوری ماشین لباسشویی

آیا با ماشین لباسشویی خود مشکل داشته اید؟ آیا دستگاه به درستی کار نمی کند؟ حتما ماشین لباسشویی ایراد دارد. کارباما سرویس بهترین تعمیرکاران مجرب ماشین لباسشویی را به درب منزل شما می فرستد. تعمیر لباسشویی در خانه در کمترین زمان انجام می شود. نگران هزینه های بالای تعمیر نباشید. دستیاران نمایندگی ما برای تعمیرات لباسشویی ال جی در کرج و تعمیرات لباسشویی سامسونگ در کرج و تعمیرات ماشین لباسشویی بوش در کرج تحت قیمت اتحادیه هستند  و خدمات با کیفیت و مقرون به صرفه ارائه می دهند. در تمامی سفارشات، تکنسین حمل و نقل ابتدا دستگاه را به دقت بررسی می کند.

 

https://karbamaservice.com/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا