بازی ها

آیا اسپین آف های بازی مبارزه ای وجود دارند که بازی های مبارزه ای نیستند؟

 

باور کنید یا نه، اکثر بزرگترین فرنچایزهای بازی های مبارزه ای منشعب شده اند. برای مثال، Marvel vs. Capcom مانند یک اسپین آف از Street Fighter است. با این حال، این مقاله بر روی اسپین آف های بازی های مبارزه ای خالص تمرکز نخواهد کرد. در عوض، هدف ما بررسی ده بازی است که به ژانرهای دیگر تبدیل شده اند.مطالب مرتبط: آخرین باس ها در بازی های مبارزه ای که بر اساس قیمت ارزان آنها رتبه بندی می شوند

طبیعی ترین انتقال از بازی مبارزه ای به ضرب و شتم است. به هر حال، بازی‌های مبارزه‌ای به‌طور طبیعی از تسمه‌های آرکید تکامل یافته‌اند، پس چرا آنها نباید سعی کنند به ریشه‌های خود بازگردند؟ این ایده خوبی است، اما اجرا معمولا چیزی دلخواه را به جا می گذارد. البته، ژانرهای دیگری نیز وجود دارد، از جمله ورزش، بازی های RPG، بازی های کارتی و موارد دیگر!

به روز شده در 28 ژوئیه 2022 توسط کریس سانفیلیپو: Capcom Fighting Collection امسال راه‌اندازی شد و یکی از بهترین اسپین‌آف‌های بازی مبارزه (که یک بازی مبارزه‌ای نیست) در تمام دوران‌ها، Super Puzzle Fighter 2 Turbo را احیا کرد. به افتخار بازگشت Puzzle Fighter به نسل جدید کنسول، این عنوان و دو اسپین آف غافلگیرکننده KOF را به لیست خود اضافه کردیم.


گیمر ویدیوی روز

13 مرده یا زنده اکستریم والیبال ساحلی

چیزی که همه متوجه آن شدند چه زمانی زنده یا مرده راه اندازی در بازی های آرکید فیزیک دقیق آن بود. هیچ بازی مبارزه ای دیگری مانند آن زمان حرکت نکرد، به خصوص در مورد زنان.

بنابراین به طور طبیعی، توسعه دهندگان فکر کردند که این ایده خوبی است که مهارت مدلینگ خود را با یک بازی والیبال ساحلی فقط دختران به نمایش بگذارند. بله، ممکن است کمی خطرناک باشد، اما این بازی های والیبال با وجود این واقعیت، خوب بازی می کنند.

12 Mortal Kombat Mythologies: Sub-Zero

برخلاف بسیاری از این ورودی ها، مورتال کامبت چندین بار تلاش کرد تا یک ضرب و شتم مناسب ایجاد کند. اولین تلاش بود Mortal Kombat Mythologies: Sub-Zero روی PS1 که در بهترین حالت مانند یک بازی فلش بازی می کرد.

بعد، Midway بازی خود را با مورتال کمبت: نیروهای ویژه، که جکس را در یک نزاع سه بعدی از بالا به پایین، همچنین در PS1 بازی کرد. دید بیشتری داشت اما هنوز تار بود. در نهایت، آخرین اسپین آف به طور قابل توجهی خوب بازی کرد، مورتال کامبت: راهبان شائولیندر PS2. آنقدر که دیوانه کننده است که Shaolin Monks 2 وجود نداشته است.

11 Street Fighter 2010: The Final Fight

بین نسخه آمریکای شمالی و ژاپنی این بازی تفاوت وجود دارد. در ژاپن، شخصیت اصلی، کوین، با آن ارتباطی نداشت مبارز خیابانی سلسله. برای موفقیت بازی Street Fighter 2، بخش انگلیسی Capcom نام آن را به Ken تغییر داد، به این معنی که این نسخه آینده کن Masters است.

صرف نظر از این، بازی یک فاجعه است و به نوعی حتی ناامید کننده تر از سه گانه Ninja Gaiden است. آره، این خیلی وحشیانه است. برای زمان بهتر، Super Puzzle Fighter 2 Turbo را امتحان کنید، یک اسپین آف به همان اندازه عجیب و شبیه تتریس، به جز خوب.

10 روح کالیبر افسانه ها

روح کالیبر افسانه ها مانند بسیاری از بازی‌های Wii، فشرده بود. بازیکنان نمی‌توانستند مسیر خود را از طریق این کار ببندند جنگجویان سلسله شبیه. در عوض مجبور بودند مانند دیوانه ها به اطراف بپرند.

مطالب مرتبط: رتبه بندی بهترین بازی های مبارزه ای دهه 2000

بدون مانع از کنترل های حرکتی، این بازی می توانست مناسب باشد. به عنوان مثال، داستان به اندازه کافی قانع کننده است و برای پلتفرم مناسب به نظر می رسد. حیف که به هیچ کنسول دیگری منتقل نشد.


9 مرگ بر حسب درجه

مرگ بر حسب درجه ستاره های نینا ویلیامز از تکن. این اسپین آف تقریباً پاسخی به Dead or Alive Xtreme Beach Volleyball است، جز با تمرکز بر یک زن.

منطقی است که نینا بازی خودش را داشته باشد، زیرا او یک قاتل است. با این حال، این فقط یک جنگجوی مستقیم به معنای کنترل سنتی نبود. به جای دکمه ها، بازیکنان از چوب های آنالوگ برای وارد کردن کمبو استفاده می کردند. حداقل جالب بود، اما آیا نینا مجبور شد لباسش را از دست بدهد؟

8 Virtua Quest

در نگاه اول، Kingdom Hearts یک رویای غیرممکن به نظر می رسید. چگونه می توان فاینال فانتزی و دیزنی را برای هر چیزی که از راه دور خوب است ترکیب کرد؟ خوب ببین الان کجا هستیم

متأسفانه، نمی توان همین را برای تلاش دیگری برای یک کراس اوور RPG گفت: Virtua Quest. تنظیم در Virtua Fighter در جهان، یک بچه با گیم پلی شبیه به Kingdom Hearts وارد دنیای مجازی می شود. دوست داشتنی است، اما Virtua Quest فاصله زیادی را طی نمی کند.

7 پادشاه مبارزان: کیو

پادشاه مبارزان: کیو یک رمان تصویری با عناصر RPG بسیار سبک است. جدا از هزاران متن، نبردها مانند بازی های مبارزه ای کلاسیک ارائه می شوند، به جز اینکه بازیکنان به طور طبیعی دستورات را وارد نمی کنند.

مطالب مرتبط: مفاهیم مبارزه با بازی های هک اند اسلش به اشتراک بگذارید

ضربات مشت و لگد مانند یک RPG نوبتی انتخاب می شوند. اما، به بیان مهربانانه، ترکیب این دو ژانر عجیب و سردرگم کننده است. شاید اگر متن به زبان انگلیسی بود – بله، این فقط در PS1 زبان ژاپنی بود – جذابیت بیشتری داشت.


6 ریتم مبارزان

SNK چندین اسپین آف از سری King Of Fighters تولید کرد. تعدادی از این عناوین به طور انحصاری بر روی دستگاه های تلفن همراه راه اندازی شدند. ریتم مبارزان یکی از آنهاست. ROF مکانیک های ریتم بازی را در یک سیستم مبارزه با طراحی KOF ترکیب کرد.

The Rhythm Of Fighters به ​​خاطر گیم پلی ترکیبی منحصر به فرد خود با ریتم فایتینگ تحسین شد. علاوه بر این، DLC شامل آهنگ های مورد علاقه طرفداران از Fatal Fury Special و Metal Slug بود. اما متأسفانه از آنجایی که بازی به عنوان یک عنوان پولی شروع شد، راه اندازی اولیه آن از یک نقطه ورود پر هزینه رنج می برد. انتقاد از این قیمت و قیمت‌های DLC آن، تغییر به فرمت رایگان را تشویق کرد.


5 The King Of Fighters: Sky Stage

اگر فکر می کردید که یک بازی ریتم KOF وجود دارد، منتظر بمانید تا درباره آن بشنوید KOF: Sky Stage. این عنوان، جنگنده های مورد علاقه طرفداران SNK را وارد قلمرو تیراندازی های عمودی مانند Space Invaders و سری 194X کرد.

داستان Sky Stage بسیار پیچیده است. پس از اینکه اوروچی مبارزان را در یک زندان ابعادی به دام می‌اندازد، چیزورو کاگورا توانایی پرواز را به تکیه‌گاه‌های اصلی KOF مانند کیو کوساناگی، ایوری یاگامی و مای شیرانویی می‌دهد. این قهرمانان پرنده برای نجات دوستان خود با شیاطین در آسمان می جنگند. هر چقدر هم که این ایده عجیب به نظر می رسد، بازیکنان به اندازه کافی از آن لذت بردند تا دنباله ای به نام Neo Geo Heroes: Ultimate Shooting در PSP ایجاد کنند.


4 حکم دنده گناهکار

حکم دنده گناهکار مستقیم ترین بیت ام آپ آرکید مانند در این لیست است. این دوبعدی، اسکرول جانبی است و شخصیت‌های زیادی از سری پرچم‌دار را در خود دارد.

مطالب مرتبط: بهترین بازی های مبارزه ای برای کسانی که به دنبال حرفه ای هستند

این مفهوم همان چیزی است که این اسپین آف ها باید باشند، و به عنوان یک ایده، این یک مثال عالی است. با این حال، مانند بسیاری از این موارد، Arc System Works، Gear Judgment را به خوبی اجرا کرد. انحصاری PSP بودن آن کمکی نکرد و جذابیت آن را محدود کرد.

3 شین ستسو سامورایی ارواح بوشیدو رتسودن

شین ستسو سامورایی ارواح بوشیدو رتسودن (phew) یک نقش آفرینی نوبتی از است مسابقه سامورایی سلسله. به عنوان یک یادداشت خاص، نامیده می شود ارواح سامورایی در ژاپن.

تنها بر اساس نام، می توان استنباط کرد که این هرگز به غرب نیامده است. این نسخه انحصاری برای PS1 و Sega Saturn در ژاپن بود. بازیکنان می توانند شخصیتی را برای بازی در طرح های کوچک مانند بازی مبارزه ای که از آن نشات می گیرد، انتخاب کنند.

متعدد بوده است SNK در مقابل Capcom بازی هایی به سبک واقعی بازی های مبارزه ای. SNK در مقابل Capcom: Card Fighters DSهمانطور که از نامش پیداست، یک بازی مبارزه ای نیست، بلکه یک بازی RPG مبتنی بر کارت است. باور کنید یا نه، Card Fighters DS سومین مورد از این سری است.

اصلی درگیری مبارزان کارت به اندازه کافی موفق بود که سه بازی را تضمین کند، که برای برخی گیج کننده است. بازی‌های ورقی برای بسیاری یک سبک خاص از بازی‌های ویدیویی است. با این حال، اگر از طرفداران Capcom و SNK هستید که از بازی های استراتژیک لذت می برید، سری Card Fighters Clash ارزش امتحان کردن را دارد. خوشبختانه، می توانید اولین بازی Card Fighters’ Clash را از استیم یا فروشگاه الکترونیکی نینتندو دانلود کنید.


1 Super Puzzle Fighter 2 Turbo

چندین اسپین آف بازی مبارزه ای در این لیست ایده های جذابی را با اجرای ضعیف معرفی کردند. با این حال، Super Puzzle Fighter 2 Turbo موفق ترین اسپین آف بازی مبارزه ای است که یک بازی مبارزه ای نیست. شخصیت‌های این گودال از Street Fighter، Darkstalkers، و حتی Cyberbots در نبردهای پازل شدید در حال سقوط!

Puzzle Fighter یک اسپین آف است که اسپین آف ها و دنباله هایی نیز به وجود آورد. به عنوان مثال، یک بازی مبارزه ای با استفاده از سبک هنری مشابه چیبی، Pocket Fighter، یک سال بعد راه اندازی شد. ده سال بعد، یک بازسازی HD از Puzzle Fighter روی پلی استیشن 3 و ایکس باکس 360 راه اندازی شد. سرانجام، کپکام دنباله ای کوتاه مدت برای پلتفرم های موبایل در سال 2017 راه اندازی کرد. بازیکنان کنجکاو برای امتحان کردن این بازی برای خود می توانند آن را از طریق مجموعه مبارزه کپکام.

 

کپی با ذکر منبع بلامانع میباشد: مجله کلیک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا