خبر

آقای بایدن – مجله کلیک

 

 ما در دنیای عجیبی زندگی می کنیم و هر لحظه می توانیم اخبار عجیبی را از هر نقطه ای از جهان بشنویم و بر همین اساس متوجه می شویم که برخی از نام های بزرگ در حال دست و پنجه نرم کردن و حتی رو به زوال هستند که امروزه در مورد آمریکا و آن می بینیم. رئیس جمهور جو بایدن

در دهه‌های اخیر، عمدتاً در سال‌های اخیر، شاهد افول آمریکای استکباری بوده‌ایم که این کشور در حال از دست دادن سلطه خود بر کشورها به‌ویژه برخی از رژیم‌های بدحجابی است و به همین دلیل روسای جمهور کشور نیز نفوذ خود را بر سایر کشورها از دست می‌دهند. اما آقای بایدن در میان روسای جمهور ایالات متحده بدترین است یا حداقل نظرسنجی های اخیری که در ایالات متحده انجام شده است مدعی آن است.

بر اساس یک نظرسنجی جدید، بایدن به کم محبوب ترین رئیس جمهور مدرن ایالات متحده در این دوره در دوره ریاست جمهوری تبدیل شده است. نظرسنجی جدید گالوپ که توسط RT در روز جمعه گزارش شد نشان می دهد که محبوبیت بایدن به پایین ترین حد خود رسیده و برای اولین بار به 38 درصد کاهش یافته است.

آخرین رتبه محبوبیت بایدن نسبت به ماه قبل سه امتیاز و نسبت به ژوئیه 2021 12 امتیاز کاهش یافته است. بر اساس گزارش، با نارضایتی بیشتر و بیشتر آمریکایی ها از او به دلیل تورم بالا و افزایش قیمت بنزین در این کشور، محبوبیت بایدن به 36 درصد کاهش یافته است. یک نظرسنجی جدید

59 درصد بر این باورند که عملکرد بایدن ضعیف بوده است و 45 درصد از کسانی که در این نظرسنجی مصاحبه کرده اند، عملکرد رئیس جمهور دموکرات را به شدت مخالفت کرده اند.

با این حال، در طرف دیگر طیف، جمهوری خواهان سنا در مورد اینکه آیا دونالد ترامپ می تواند نامزد حزب جمهوری خواه در سال 2024 شود یا حتی برای یک دوره دیگر در کاخ سفید نامزد شود، تردید دارند.

یکی از سناتورهای جمهوری خواه که خواست نامش فاش نشود، گفت: «آبشار» جزئیات شرم آور درباره رفتار ترامپ در هفته های قبل از 6 ژانویه 2021 و در جریان حمله به ساختمان کنگره آمریکا به شدت به بقای سیاسی او آسیب می رساند. در آستانه انتخابات 2024

سناتور خاطرنشان کرد: «من فکر نمی‌کنم که او دوباره نامزد شود و این چیز خوبی است، به دلیل کل رویدادها».

همانطور که نظرسنجی نشان می دهد، بایدن با وجود پیروزی قاطع در انتخابات ریاست جمهوری 2020، که در آن رقیب فعلی خود، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را در انتخاباتی که نتیجه آن توسط ترامپ زیر سوال رفته بود، به بدترین رئیس جمهور آمریکا تبدیل شده است زیرا ترامپ همچنان بر تقلب در انتخابات اصرار دارد. .

اکثر پاسخ دهندگان به نظرسنجی Yahoo/YouGov که در اوایل ماه جاری انجام شد، گفتند نه ترامپ و نه بایدن نباید در سال 2024 مجدداً انتخاب شوند.

بر اساس یک نظرسنجی اخیر، حامیان ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا معتقدند که اگر ایالت های تحت رهبری جمهوری خواهان از بقیه ایالات متحده جدا شوند، وضعیت آنها “بهتر” خواهد بود.

این نظرسنجی نشان داد که اکثر آمریکایی‌ها امیدشان به آینده‌ای روشن‌تر را از دست داده‌اند و 46 درصد گفته‌اند که نسل بعدی “وضعیت بدتری” خواهد داشت و تنها 25 درصد معتقدند که وضعیت “بهتر” خواهد بود.

به طور مشابه، 37 درصد از پاسخ دهندگان در این نظرسنجی معتقد بودند که بهترین روزهای آمریکا «پشت سر ماست» و تنها 31 درصد معتقد بودند که بهترین روزها «هنوز در راه است».

همانطور که نظرسنجی ها نشان می دهد، عملکرد ضعیف بایدن چه در مسائل داخلی و چه بین المللی باعث تضعیف دموکرات ها در جامعه شده است زیرا ممکن است در انتخابات میان دوره ای که تا پایان سال برگزار می شود، تسلط خود را هم در کنگره و هم در سنا از دست بدهند. .

بایدن و دولت او با مسائلی مانند تورم و قیمت سوخت دست و پنجه نرم می کنند و او همچنین نتوانسته به وعده خود برای مهار کامل ویروس کرونا عمل کند و حتی در روزهای اخیر به این ویروس مبتلا شده است.

بایدن در صحنه بین المللی بسیار ضعیف عمل کرد به گونه ای که حتی از سوی متحدان آمریکا در خاورمیانه نیز مورد حمله قرار گرفت و تنها دستاورد او نزدیک شدن به اروپا به ویژه در مورد اوکراین است. مسائلی مانند افغانستان و برنامه هسته ای ایران باعث رسوایی دولت بایدن شده است.

اکثر تحلیلگران سیاسی بر این باورند که دموکرات‌های ارشد او را تشویق می‌کنند که برای دومین دوره در سال 2026 نامزد نشود، اگرچه او اصرار دارد که می‌خواهد نامزد شود. اکثر رای دهندگان دموکرات گفته اند که برخی دیگر از نامزدهای دموکرات را به بایدن ترجیح می دهند تا به او رای دهند.

بنابراین انتخابات میان دوره ای آتی در ایالات متحده برای کنگره و سنا برای آینده تصمیم بایدن برای اداره دوره بعدی تعیین کننده خواهد بود، اما اکثر تحلیلگران سیاسی، به جز برخی رسانه ها مانند CNN، معتقدند که آمریکایی ها خواهند گفت: «خداحافظ. خداحافظ» بایدن در پایان نوامبر 2016، زیرا او دیگر برای دوره بعدی رئیس جمهور آمریکا نخواهد بود و در حال حاضر آمریکایی ها مجبورند او را به عنوان رئیس جمهور تحمل کنند تا دوره ریاست جمهوری خود را به پایان برساند، زیرا او به وعده های انتخاباتی خود عمل نکرد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا