پزشکی

یافتن داروهای مناسب برای پوست PsO شما

 

پاکسازی پلاک ها با یک برنامه درمانی که متناسب با نیازها و شدت علائم شما تنظیم می شود، شروع می شود.

یادداشت به همکار رزمندگان PsO: به احتمال زیاد، متخصص پوست به شما گفته است که پسوریازیس شما نسبت به یک ساحل شنی در زیر ماه کامل، جزر و مد بیشتری دارد. بنابراین، سوال 10 هزار دلاری این است که چگونه قرار است داروهای شما با این همه اپیلاسیون و کاهش همراه باشد؟ (پاسخ: گاهی اوقات، آنها این کار را نمی کنند.) برای یک بیماری دشوار، شما نیاز به یک برنامه بازی پیچیده دارید. خوشبختانه، ما از پوست‌های برتر استفاده کرده‌ایم تا بهترین راه‌های درمان PsO را بررسی کنیم و موارد خاصی را ارائه کنیم تا به شما کمک کند تا ارزیابی کنید که آیا داروهایتان کار خود را انجام می‌دهند یا خیر.

پست هدف دقیقا کجاست؟

هنگامی که شما یک بیماری مزمن دارید که به طور مداوم مانند پسوریازیس تغییر می کند، ممکن است در مورد اینکه بهبودی واقعاً چگونه به نظر می رسد کمی گیج کننده باشد. اصلا مشکل پوستی ندارید؟ شراره کمتر؟ شعله های خفیف تر؟ آرون فاربرگ، MD، مدیر پزشکی درم تگزاس و موسسه تحقیقات پوست در دالاس، تگزاس، می‌گوید در واقع، اگر PsO داشته باشید، شراره‌ها همیشه در کمین زندگی شما خواهند بود. او می‌گوید: «تقریباً همه افراد مبتلا به پسوریازیس، حتی زمانی که تحت درمان با بهترین داروهای سیستمیک قرار می‌گیرند، عود را تجربه می‌کنند». تعداد دفعات و شدت شعله ور شدن برای هر فرد متفاوت است. بنابراین، هدف این است که میزان تأثیر این شعله‌ها بر زندگی روزمره شما را به حداقل برسانید.

Improvement نام بازی است

در همین حال، فقط به این دلیل که در یک درمان خاص شعله ور هستید، لزوماً به این معنی نیست که زمان آن رسیده است که آن را کاملاً حذف کنید. دکتر هالی سینگلتری، متخصص پوست در Westlake Dermatology در آستین، تگزاس، می‌گوید: «امیدوارم با یک درمان مؤثر، پوست را ببینم، اگر ۱۰۰٪ شفاف نباشد، سپس به طور قابل توجهی در درصد سطح بدن تحت تأثیر پسوریازیس بهبود یابد. و این فقط مربوط به این نیست که چه مقدار از بدن شما با پسوریازیس پوشانده شده است: “من همچنین می‌خواهم عودهای کمتری داشته باشم، شدت شعله‌ور شدن آن‌ها کمتر باشد و علائمی مانند پوسته پوسته شدن، قرمزی، زبری و خارش به میزان قابل توجهی بهبود یابد.”

آیا زمان آن رسیده که برنامه بازی خود را تغییر دهید؟

اگر مطمئن نیستید که آیا داروی شما علائم مورد نیاز شما را تسکین می دهد یا خیر، وقت آن است که با متخصص پوست خود صحبت کنید. نگران نباشید یا احساس ناخوشایندی نداشته باشید: با وجود تمام درمان‌های جدید پسوریازیس که اکنون در دسترس هستند، درمان نکردن و کم‌درمان کردن پسوریازیس یک مشکل مهم در ایالات متحده است، طبق گفته مجله آکادمی پوست آمریکا.

از سوی دیگر، در حالی که مهم است که وضعیت خود را با پزشک خود در میان بگذارید، سطحی از صبر نیز وجود دارد که برای اثربخشی درمان لازم است. رسیدن به نقطه ای که به سختی متوجه تأثیر علائم PsO بر زندگی خود می شوید ممکن است یک شبه اتفاق نیفتد. درمان های مختلف در مدت زمانی که طول می کشد تا به اثربخشی مطلوب خود برسند متفاوت است. به عنوان مثال، اگر به پسوریازیس خفیف مبتلا هستید، ممکن است با استفاده از کرم استروئیدی علائم تقریباً فوری بهبود یابد. اگر پسوریازیس شما شدیدتر است و درمان بیولوژیکی توصیه می شود، ممکن است شش هفته یا بیشتر طول بکشد. در یک کارآزمایی بالینی از ریسانکیزوماب بیولوژیک، بهبود پسوریازیس در کمتر از چهار هفته برای برخی افراد مشاهده شد، اما سایر شرکت‌کنندگان در مطالعه تا یک سال طول کشید تا به پوست شفافی دست یابند.

درمان به هدف

اگرچه در مورد اثربخشی درمان پسوریازیس تغییرات و ناشناخته‌های زیادی وجود دارد، راهنمایی‌هایی وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند با ارائه‌دهنده خود صحبت کنید. هیئت پزشکی بنیاد ملی پسوریازیس اهدافی از جمله جدول‌های زمانی ایجاد کرده است تا به شما و پزشکتان کمک کند تا تعیین کنید که آیا درمان شما آنطور که باید کار می‌کند یا خیر. این اهداف (یعنی اهداف) نه تنها درصد سطح بدن تحت پوشش پسوریازیس را در نظر می گیرند، بلکه بهبود کلی پسوریازیس را نیز منعکس می کنند. به عنوان مثال، یک هدف درمانی که هیئت مدیره تعیین کرده است، کاهش پسوریازیس فرد به 1٪ سطح بدن یا کمتر، سه ماه پس از شروع درمان جدید است. اگر در عرض سه ماه به هدف نرسیدید، اما بهبودی حاصل شد، توصیه می‌شود تا سه ماه دیگر آن درمان را ادامه دهید. سپس، اگر پس از شش ماه از درمان به جایی که می‌خواهید نرسیدید، وقت آن است که درباره گزینه‌های درمانی دیگر یا اضافی صحبت کنید.

عوارض جانبی داروها

فقط به این دلیل که داروهای شما موثر هستند، لزوماً به این معنی نیست که شما کاملاً از درمان خود راضی هستید. داروهای پسوریازیس عوارض جانبی مختلفی دارند و افراد را به طور متفاوتی تحت تاثیر قرار می دهند. اگر داروی شما از علائم پسوریازیس شما مراقبت می کند، اما استفاده از آن بسیار سخت است یا هنگام مصرف آن بهترین احساس را ندارید، اشکالی ندارد که به داروی دیگری بروید. تعویض داروهای پسوریازیس رایج است. به عنوان مثال، درمان پسوریازیس با متوترکسات می تواند برای برخی افراد بسیار موثر باشد. از سوی دیگر، عوارض جانبی متوترکسات نیز شایع است و طبق ژورنال تا 30 درصد از بیماران درمان با متوترکسات را به دلیل عوارض جانبی قطع می کنند. درمان پوستی. گزینه‌های درمانی مختلفی در دسترس است، و استفاده از یک درمان متفاوت ممکن است آسان‌تر باشد و نتایج بهتری به همراه داشته باشد.

ارتباط کلیدی است

رابطه پزشک و بیمار هنگام تعیین درست بودن داروهای شما بسیار مهم است. پوست های برتر مانند دکتر فاربرگ می دانند که در مورد پسوریازیس متغیرهای زیادی در بازی وجود دارد، اما مهم ترین مورد توجه عامل انسانی است. او می‌گوید: «توصیه می‌کنم برای ارزیابی شعله‌ها یک رویکرد شخصی‌سازی شده داشته باشید، زیرا تحمل شعله‌ها متفاوت است. علاوه بر این، تاریخچه پزشکی هر بیمار منحصر به فرد است و پزشک شما می خواهد درباره هر گونه عارضه جانبی که با پسوریازیس یا درمان های قبلی خود تجربه کرده اید، بداند.

اگر از پیشرفت فعلی خود در مورد درمانی که مصرف می کنید ناراضی هستید، گفتن این موضوع به پزشک خود زودتر از دیرتر به این معنی است که می توانید برای تدوین برنامه ای که شامل اهداف و جدول زمانی خاص باشد، با یکدیگر همکاری کنید. نکته کلیدی اینجاست؟ شما گزینه های زیادی دارید، اگر گزینه فعلی کار نمی کند، دلیلی وجود ندارد که آن را کنار بگذارید. دکتر فاربرگ می‌گوید: «اگر شعله‌ور شدن از نظر جسمی یا روانی بر بیمار تأثیر می‌گذارد، باید با درمان‌های اضافی برطرف شود.»

کپی با ذکر منبع بلامانع میباشد: مجله کلیک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا