هنر و طراحی

نحوه ست کردن پارکت چوبی با مبلمان منزل

یکی از نکات مهم و قابل توجه در چیدمان دکوراسیون منزل، نحوه ست کردن پارکت چوبی با مبلمان منزل است. انتخاب یک پارکت چوبی زیبا با رنگی جذاب که نمای خانه را زیباتر کند، کار چندان آسانی نخواهد بود. برای انتخاب پارکت چوبی کفپوش و مبلمان مناسب باید مولفه های مختلفی را در نظر بگیرید. اندازه و مساحت خانه یکی از این مولفه های اصلی به حساب می آید.

نحوه ست کردن پارکت چوبی با مبلمان منزل

چگونه با ست کردن مبلمان و پارکت خانه را زیبا تر کنیم؟

پارکت های چوبی یک ظاهر گرم و کلاسیک دارند. از این رو اکثر مردم طرفدار این دسته از متریال ها برای پارکت و مبلمان های منزل خود هستند. در چیدمان دکوراسیون خانه طریقه ست کردن پارکت با مبلمان یکی از دغدغه های اصلی افراد است. برگزیدن یک پارکت زیبا که ترکیب رنگی جذابی داشته باشد کار چندان آسانی نخواهد بود. پارکت ها، از رنگ ها و سبک های بسیار متنوعی برخوردار هستند. یکی از اصلی ترین نکات در رابطه با دکوراسیون منزل، نحوه ست کردن پارکت چوبی با مبلمان برای جذاب شدن خانه است.

در صورت تیره بودن پارکت باید مبلمانی با رنگ روشن انتخاب کنید. بهتر است برای لوکس و شیک تر شدن فضای خانه از پارکت های چوبی با یک رنگ تیره استفاده نمایید. امروزه رنگ های تیره استفاده شده در پارکت، طرفداران بسیاری را به خود جذب کرد. در کنار پارکت تیره باید از مبلمان رنگ روشن نیز استفاده نمود.

چگونه با ست کردن مبلمان و پارکت خانه را زیبا تر کنیم؟

راه های ست کردن مبلمان و پارکت

برای ست کردن پارکت و مبلمان راه های مختلفی وجود دارند که در این بخش با برخی از آن ها آشنا خواهیم شد:

  • از پالت های رنگی مکمل استفاده کنید:

یکی از قسمت های مهم دکوراسیون خانه، انتخاب یک پارکت زیبا با رنگ مناسب است. برای این که بتوانید رنگ مناسبی را انتخاب کنید بهتر است به ته رنگ ها توجه کنید. اغلب پارکت های چوبی دارای طیف های رنگی زرد، نارنجی، قرمز، خاکستری یا قهوه ای هستند. بعد از این که رنگ مناسب را انتخاب کردید، باید به سراغ اصل چرخ رنگ بروید. ترکیب رنگ سبز با رنگ پارکت های قهوه ای زیبایی و جلوه خاصی را به همراه دارند.

  • ترکیب رنگی پارکت ها با لوازم خانه و مبلمان:

در برخی از مواقع افراد دوست ندارند خانه آن ها با وسایل و کف کامل چوبی پر شود و این فضای برای آن ها سنگین خواهد بود. بهتر است فضا را با وسیله های متنوعی مانند مبلمان زیبا و دیگر لوازم پر کنید تا ظاهر دکوراسیون حفظ شود. پارکت های چوبی به طور آسان و زیبا با لوازم دیگر مانند ترمه های زیبا، چرم، فلز، سطح های رنگ شده و دیگر گزینه ها ست خواهند شد. برای این کار می توانید با استفاده از نشیمن های روکش دار و… زیبایی را برای فضای خانه به ارمغان آورید.

  • بهتر است پارکت چوبی در همه فضای خانه اعمال شود:

در آن دسته از خانه هایی که به صورت کف باز طراحی شده اند، باید پارکت همه اتاق ها یکسان باشند. با استفاده از نصب تخته هایی که به صورت کاملا طبیعی از هر اتاق به اتاق دیگری تقسیم خواهند شد و از ایجاد درز و فاصله در کف اتاق جلوگیری می کنند. سازگار بودن کف فضا سبب می گردد که تا مدت طولانی خانه شما زیبا باشد و نظافت آن به آسانی صورت پذیرد.

  • پارکت های چوبی منزل را با فرش زیبا تر کنید:

پارکت به اندازه فرش نرم و راحت نیست و در مقابل نیز به اندازه کاشی و سرامیک سف نیست. راه رفتن در طول روز بر زمینی سفت، پاهای شما را اذیت خواهد کرد. بهتر است برای زیبایی و راحتی خود از فرش روی پارکت ها استفاده کنید. با این کار ایجاد هر نوع اثر بد روی بدن و پاها را کاهش خواهید داد.

  • با استفاده از چند ترفند زیبایی پارکت ها را چند برابر کنید:

استفاده از خرید پارکت چوبی بدون در نظر گرفتن قیمت پارکت، در خانه هایی با دکوراسیونی سنتی می تواند فضایی زیبا و دلچسب را فراهم آورد. استفاده از یک متریال طبیعی مانند پارکت چوبی به راحتی گرما و صمیمت را به آشپزخانه تزریق خواهد کرد.

  • برای ست کردن مبلمان و پارکت ها باید ترکیب رنگی را بین این دو آیتم مخلوط کنید:

برای داشتن یک دکوراسیون زیبا، بهتر است با خرید پارکت چوبی و مبلمان چوبی مناسب که بافت های رنگی و لکه های پر تنوعی دارند، یک خانه زیبا بچینید. هدف اصلی از ترکیب آن ها مخلوط دو چوب مختلف یا طیف های رنگی خاکستری یا زرد است. اگر پارکت خانه شما قهوه ای تیره بوده بهتر است از مبلمانی با رنگ روشن استفاده کنید. با اطلاع از قیمت پارکت و خرید آن می توانید در زیبایی فضای منزل خود، تاثیر گذار باشید.

راه های ست کردن مبلمان و پارکت

سخن آخر

طریقه ست کردن مبلمان با پارکت منزل شاید در نگاه اولیه یک امر بسیار ساده به نظر برسد؛ اما انجام این کار بسیار سخت خواهد بود. اگر به نحوه صحیح ست کردن پارکت و مبلمان دقت نشود ممکن است یک خانه شلوغ و شلخته به وجود آید. در زمان خرید پارکت به رنگ آن دقت کنید. یکسانی در رنگ پارکت ها و مبلمان، دکوراسیونی یکنواخت و کسل کننده ای را ایجاد خواهد کرد. در زمان خرید پارکت به دو نکته مهم، ته رنگ پارکت و قیمت پارکت توجه نمایید. همچنین برای زیبا تر شدن فضای خانه از دیگر آیتم ها نیز استفاده کنید.

بهتر است قبل از اینکه پارکت خود را انتخاب نمایید با کارشناسان متخصص iwfcدر این حوزه مشورت نمایید که چه نوع کفپوشی برای منزل شما مناسب است. همچنین می توانید قیمت پارکت چوبی کف منزل خود را اعلام نمایید تا با بودجه و سلیقه شما بهترین گزینه را پیش روی شما بگذارند. برای ارتباط با iwfc  با شماره های ۰۲۱۸۸۸۶۵۶۹۱۰۲۱۸۸۳۱۱۴۵۶۰۲۱۸۸۸۶۴۴۷۱  تماس گرفته و یا به وب سایت https://iwfc.ir/  مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا