تجارت

نکات مهم نگهداری روانکارهای صنعتی

نگهداری مناسب روانکارهای صنعتی، یکی از موثرترین راه‌ها برای افزایش کارایی و ماندگاری روان‌کننده‌ها است. در این مطلب نکاتی بیان می‌شود تا با نکات مهم در خصوص نگهداری و ذخیره‌سازی روان‌کننده‌ها آشنا شوید؛ چرا که درست مانند اجزای مکانیکی، روان‌کننده‌های صنعتی نیز باید جز ضروری وسایل نقلیه صنعتی، ماشین‌آلات و تجهیزات شما باشد. روغن‌های بی‌کیفیت یا گریس نامرغوب ممکن است به عملکرد خودروی شما آسیب برساند و باعث نیاز به تعمیرات پرهزینه شود.

با ما همراه باشید.

 

بسته‌بندی مناسبی را برای روغن صنعتی انتخاب کنید

بسته‌بندی مناسبی را برای روغن صنعتی انتخاب کنید

انواع مختلفی از بسته‌بندی روان‌کننده‌های صنعتی وجود دارد که متناسب با میزان مصرف است و نیازهای متفاوت کاربران را برآورده کند. متداول‌ترین انواع بسته‌های روغنی عبارت‌اند از: سطل (20 لیتر)، درام (200 لیتر)، ظرف‌های 1600 لیتری و مخازن فله. حفظ کیفیت روانکار می‌تواند در میزان فروش و عرضه آن موثر باشد. برای مشاهده و بررسی روغن ایرانول، پارس، بهران سه مورد از پرفروش ترین روانکار وارد صفحه آن شوید.

در حال حاضر، انتخاب بسته‌بندی روان‌کننده به فضای ذخیره‌سازی و نیازهای خاص شما بستگی دارد. چند عامل وجود دارد که باید در نظر گرفته شود:

  • میانگین مصرف روانکار: میزان مصرف روغن بر اساس زمینه صنعت شما، انواع ماشین‌آلات و همچنین مشکلات عملکردی بالقوه مانند نشت بیش از حد روغن، می‌توان متفاوت باشد.
  • زمان معمول تحویل روانکار از طرف فروشنده: با دانستن میانگین زمان تحویل آن‌ها، همیشه حجم ذخیره‌سازی روانکار بهینه را حفظ خواهید کرد. به عنوان مثال، اگر آن‌ها سفارش شما را سریع می‌دهند، می‌توانید روان‌کننده‌های کمتری را در محل ذخیره کنید.
  • فضای ذخیره‌سازی شما: ظرفیت فضای ذخیره‌سازی خود را در نظر بگیرید. این به شما کمک می‌کند بسته‌بندی مناسب ذخیره‌سازی را انتخاب کنید و حجم روغن صنعتی بهینه را برای تجارت خود انتخاب کنید. همچنین از وضعیت انبار خود غافل نشوید. شرایط نامناسب نگهداری باعث کاهش عمر مفید روان‌کننده می‌شود.

 

ذخیره‌سازی روان‌کننده‌های صنعتی در داخل خانه

ذخیره‌سازی روان‌کننده‌های صنعتی در داخل خانه

قوطی‌های روغن، درام‌ها، سطل‌ها و سطل‌ها باید به طور ایمن در داخل خانه، در مکان‌های تمیز و خشک نگهداری شوند. هدف، دور نگه‌داشتن آن‌ها از آلاینده‌های احتمالی مانند گرد و غبار، زباله یا رطوبت است. یک سایت انگلیسی‌زبان، اهمیت و نکات مهمی را درباره روانکارهای صنعتی  را بررسی کرده است. برای دیدن مطالب بیشتر وارد لینک آن شوید.

همچنین همیشه مطمئن باشید که اتاق ذخیره‌سازی روان‌کننده طوری طراحی شده است که بالاترین استانداردهای ایمنی را رعایت کند. این مسئله شامل طیف گسترده‌ای از نکات است: از جمله نصب درب‌های صنعتی با دسترسی محدود، کف‌پوش‌های صنعتی ضد روغن و کابینت‌های ذخیره‌سازی ضد حریق.

 

به فرآیند ذخیره‌سازی روان‌کننده صرف توجه ویژه‌ای داشته باشید

در اینجا چند تمرین وجود دارد که باید انجام دهید:

  • هرگز درام‌ها، سطل‌ها و سطل‌های روغن را روی زمین یا در کف کارگاه قرار ندهید: این امر خطر آلودگی را افزایش می‌دهد؛ زیرا ذرات فلزکاری، گرد و غبار و زباله‌ها می‌توانند به درون درام راه پیدا کنند.
  • روان‌کننده‌ها را در دمای کنترل‌شده نگهداری کنید: دمای پایین‌تر برای جلوگیری از جذب رطوبت هوای گرم مناسب‌تر است.
  • درام‌های روان‌کننده را در نزدیکی منبع گرما نگهداری نکنید؛ زیرا قابل اشتعال هستند.
  • اطمینان حاصل کنید که تمام برچسب‌ها و دستورالعمل‌های روی بسته‌بندی روان‌کننده قابل مشاهده است.

 

بنا بر مطالب ذکر شده در این مقاله، نکات مهم و ضروری در خصوص نگهداری روغن صنعتی در چند عامل اصلی خلاصه می‌شود:

  • محیط و فضای نگهداری،
  • قفسه‌هایی که روغن‌ها روی آن‌ها چیده می‌شود،
  • توجه به تاریخ تولید و انقضای روانکار.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا