تجارت

معرفی ترمووال دیوار و نحوه نصب آن

امروزه اغلب مردم به دنبال چیدمان و دکوراسیون مناسب برای فضای داخلی منزل و یا محل کار خود هستند. به علت گسترش و رواج اصول چیدمان و دکوراسیون، محصولات و مواد اولیه بسیار متعددی وجود دارند که می توانند رنگ و جلوه بی نظیری را به محل مورد نظر شما هدیه دهند. مجموعه های مختلفی به عنوان سازنده این متریال در حال فعالیت هستند که به شما این امکان را می دهند تا با توجه به سبک دکوراسیون مورد نظر، تمکن مالی و سلیقه خود متریال مورد نظر خود را انتخاب نمایید. یکی از متریال های پر کاربرد در این صنعت، ترمووال بوده که علی رغم ورود تازه اش به ایران طرفداران زیادی دارد.

معرفی ترمووال دیوار و نحوه نصب آن

ترمووال چیست؟

برای مرمت، پوشش، زیبا سازی دیوار و سقف منازل مسکونی و محیط های اداری از متریال های مختلف می توان استفاده نمود. یکی از نوین ترین محصولات که امروزه مورد استقبال بی شماری از جانب عموم مردم قرار گرفته است، باید به ترمووال اشاره کرد. ترمووال ها به شکل عمودی در کنار یکدیگر جای گرفته و نوعی دیوار پوش محسوب می شوند. زمان های گذشته چوب نما ها یا چوب ترموود ها رایج بودند که با گذشت زمان و پیشرفت در زمینه دکوراسیون داخلی، دیوار پوشی از جنس پی وی سی به نام ترمووال جایگزین آن شد. اگر علاقه دارید در فضای داخلی از دکوراسیون طبیعی یا مشابه آن استفاده نمایید، انتخاب ترمووال گزینه بسیار مناسبی برای شما محسوب می شود؛ چرا که این متریال دارای تنوع بی شماری از طرح و رنگ بوده که این امکان را می دهد تا با توجه به دکوراسیون، فضای مورد نظر آن را انتخاب نمایید. لازم به ذکر است نحوه برخورد و استقبال از این محصول آنچنان بی شمار بوده که توجه بسیاری از معماران، طراحان و مهندسان دکوراسیون داخلی را به سمت خود جلب نموده است.

ترمووال چیست؟

ابعاد مختلف ترمووال

یکی از مزایایی که باعث شده طرفداران این سبک از دکوراسیون افزایش یابد، استفاده از روکش طبیعی چوب در ترمووال است. دیوارپوش های ترمووال در کنار یکدیگر و به صورت عمودی یا موازی مورد استفاده قرار می گیرند. متخصص دکوراسیون و فضای داخلی با توجه به محل مورد نظر، ممکن است به صورت تکی یا شاخه ای از ترمووال ها در مجاورت هم استفاده نمایند. ابعاد متفاوتی از ترمووال ها وجود دارد که باعث می شود کار شما آسان تر شده و با توجه به دکوراسیون مورد پسند شما یکی از ابعاد موجود انتخاب و استفاده گردد. یکی از ابعاد ترمووال ها 1 سانتی متر بوده که دارای 2.80 متر ارتفاع و 12 سانتی متر عرض است. هر کدام از این قسمت ها دارای 6 شاخه تکی هستند که بین هر کدام از شاخه ها با قسمت مجاور آن 1 سانتی متر فاصله است. یکی دیگر از اندازه های ترمووال، 2.5 سانتی متر بوده که در مقایسه با سایر ابعاد کاربرد وسیع تری دارد. این اندازه دارای 20 سانتی متر عرض و 2.80 سانتی متر طول بوده که بر اساس اندازه گیری های مختلف میان هر کدام از شاخه های آن، 1.5 سانتی متر فاصله وجود دارد. آخرین اندازه ای که از ترمووال ها در بازار وجود دارد 5 سانتی متر است که از نظر اندازه عرض و ارتفاع آن مشابه ترمووال 1 سانتی متری بوده که تنها تفاوت میان این دو در فاصله میان شاخه ها خلاصه می شود. اندازه میان یک شاخه با دیگر شاخه های مجاور آن در این اندازه، فاصله ای حدوداً 2 سانتی متری است.

ابعاد مختلف ترمووال

نحوه نصب ترمووال

به علت ارتفاع بلند ترمووال ها باید چندین نکته را در نظر گرفت. یکی از نکات آن است که اگر ارتفاع دیوار مورد نظر شما از 280 سانتی متر کمتر بوده، برای اتصال ترمووال ها به آن نیز است که برش صورت گیرد. وسایل مورد نیاز جهت اتصال ترمووال ها به دیوار شامل چسب گرمی، چسب سیلیکونی، میخ استوپ، دستگاه بادی میخ زنی و در صورت نیاز دستگاه های برش همچون فارسی بر یا اره دیسکی هستند. نصب این دیوارپوش کار دشواری نبوده و با استفاده از چسب مناسب همچون چسب سیلیکونی و دستگاه میخ زنی قابل انجام است.

نحوه نصب ترمووال

مزایای استفاده از ترمووال

علی رغم آنکه ترمووال ها بسیار نوین هستند و به تازگی در صنایع دکوراسیون مورد استفاده قرار گرفته اند، بسیاری از طراحان داخلی و مهندسان معماری به دنبال استفاده و به کار گرفتن آن در دکوراسیون منازل، محل کار و… هستند. علت این استقبال و خرید متعدد افراد به سبب دارا بودن مزایای متعددی چون نصب سریع و آسان، قیمت بسیار مناسب، عایق در مقابل صدا، سرما، گرما و رطوبت، ماندگاری بالا، وجود گونه های مختلف و تنوع در طرح و رنگ و قابل بازیافت بودن این دیوارپوش بوده است.

مزایای استفاده از ترمووال

سخن پایانی

بسیاری از افراد به دنبال زیباسازی و تغییر دکوراسیون محل کار یا منزل خود هستند. برای تعویض سبک فضای داخلی، راه های متفاوتی وجود دارد که یکی از آنان استفاده از دیوارپوش ترمووال است. دیوارپوش ترمووال به دلیل استفاده از روکش طبیعی چوب و بهره مندی از مواد اولیه بسیار مناسب، امروزه مورد استقبال عموم مردم قرار گرفته است. شما نیز اگر قصد تعویض دکوراسیون به روش اصولی و ماندگار را دارید و همچنین می خواهید کاری مقرون به صرفه را به ثمر برسانید، پیشنهاد می کنیم تا از دیوارپوش ترمووال استفاده نمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با شماره 44382900 تماس بگیرید یا به سایت آرکادکور مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا