خبر

ارتش ایران در جریان مانور موشک های ارتقا یافته را با موفقیت آزمایش کرد

[ad_1]

سردار یوسف قربانی فرمانده نیروی هوافضای ارتش گفت: موشک جدید شفق ساخت داخل که برد آن سه برابر شد، از یک فروند بالگرد تهاجمی بل AH-1 سوپرکبرا شلیک شد و به هدف تعیین شده اصابت کرد.

وی افزود: بالگردهای مجهز به سیستم های حفاظت از خود نیز در هنگام رویارویی با موشک های شانه ای، شعله های آتش شلیک کردند.

این فرمانده گفت: هلیکوپترهای مجهز به تجهیزات دید در شب (NVD) نیز برای اولین بار در یک مأموریت کاملا تهاجمی برای آزمایش قرار گرفتند و یک عملیات رزمی در شب را با موفقیت انجام دادند.

وی افزود: پس از نفوذ نیروهای واکنش سریع به منطقه، بالگردهای ارتش به انجام عملیات پرواز شبانه و تیراندازی شبانه پرداختند و در مدت زمان بسیار کوتاهی به پشتیبانی هلی‌بردی نیروها با یگان 65 در منطقه عمومی رزمایش پرداختند.

به گفته وی، در پی عملیات هلی‌برد، کماندوها به پایگاه‌های نیروهای متجاوز ساختگی حمله کردند و با موفقیت توسط هلی‌کوپترها منتقل شدند.

فرمانده افزود: همزمان با عملیات حمل و نقل هوایی، بالگردهای تهاجمی بل AH-1 سوپر کبرا برای برهم زدن سازمان رزم متجاوزان که برای حمله سریع کماندویی قبلی در حالت آماده باش بودند، حرکت کردند.

رزمایش دو روزه اقتدار 1401 نیروی زمینی ارتش از روز چهارشنبه آغاز شد.

مانورهای نظامی شامل نیروهای پیاده، زرهی، توپخانه، نیروی هوایی، پهپاد، مهندسی، هوابرد و واحدهای جنگ الکترونیک و با پشتیبانی هواپیماهای نیروی هوایی است.

کپی با ذکر منبع بلامانع میباشد: مجله کلیک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا