تجارت

توری گابیون چیست؟

گابیون یا توری های سنگی از یک جعبه به شکل قفس تشکیل شده اند که درون آن با بتن، شن، ماسه و یا سنگ پرشده است. از این محصول باکیفیت در محوطه سازی، برنامه های نظامی، تزئین و معماری منازل استفاده می‎شود. توری که برای ساخت گابیون استفاده می‎شود از جنس فولاد ضد زنگ یا گالوانیزه است که در مناطق مختلف نیز طول عمر زیادی دارد.

توری گابیون چیست؟

در هنگام خرید توری گابیون به دلیل کاربرد وسیع این محصول کارآمد در مناطق جغرافیایی متفاوت باید به جنس آن توجه زیادی داشته باشید. معمولا گابیون ها با برخورداری از مفتول گالوانیزه ساخته می‎شوند و قیمت آنها براساس قیمت مفتول مورد استفاده مشخص می‎شود. اندازه توری گابیون با توجه به کاربرد آن متفاوت بوده و از این محصول جهت زیبا ساختن پایه های مبلمان، باغ و حیاط خلوت استفاده می‎شود و با توجه به مکانی که در آن استفاده می‎شود انواع مختلفی دارد.

خرید انواع مختلف گابیون

هنگام خرید گابیون باید به مسائلی مانند طول عمر، سازگاری با محیط زیست، جنس، اندازه و نصب و راه اندازی آن دقت لازم را داشته باشید.. قیمت گابیون به ابعاد و اندازه بستگی دارد که این ابعاد برپایه محیط موردنظر شما مشخص می‎شود.

 کاربردهای گابیون

نیمکت ها، سدها، سازه های سنگی و اجسام سنگی در فضاهای باز و پارک ها مثال هایی از کاربرد توری گابیون هستند.

توری گابیون یک توری فلزی شبیه به توری مرغی است  که با مفتول گالوانیزه بافته شده است و از چشمه های شش ضلعی تشکیل شده است. جلوگیری از افتادن سنگ ها وایجاد حفاظ مهم ترین کاربردهای این محصول بی نظیر هستند. چرا که چشمه های شش ضلعی که از بافته شدن  سیم ها به وجود آمده اند باعث جلوگیری از سقوط سنگ ها می‎شود .

کاربرد گابیون

توری سنگی  یا توری گابیون فوق العاده مقاوم و انعطاف پذیر است و این دو عامل موجب شده امکان ایجاد سازه های سنگی از این محصول وجود داشته باشد که تاثیرگذارترین روش  جهت کاهش سر خوردن سنگ ها و کاهش لغزندگی و سرعت فرسایش خاک است. سبدهای گابیون که از مصالح پر شده اند به یکدیگر وصل می‎شوند و یک سازه انعطاف پذیر، به هم پیوسته، نفوذ پذیر و یکپارچه را تشکیل می دهند که جهت مقاومت در برابر حرکات زمین یا جاری شدن سیلاب توانایی لازم را دارند .

این سازه ها می‎توانند به عنوان دیوارهای دریایی، دیوارهای نگه دارنده، کانال ها، جهت حفاظت از زمین، جلوگیری از ریزش سنگ و خاک در زمین های کنار جاده ها که شیب دار هستند ساخته شوند.

سازه گابیون

گابیون ها با برخورداری از نفوذ پذیری بالا، قادر هستند شیب تند زمین را تثبیت کنند و می‎توانند آب را به راحتی تخلیه کرده و جهت از بین بردن انرژی جریان سیلاب بسیار موثر هستند. این ساژه ها با ساخت سطوح ناهموار قادر به هدایت سیلاب بوده و می‎توانند انرژی سیلاب را از بین ببرند تا مانع از ایجاد خرابی شود.


جهت خرید توری گابیون و یا  کسب اطلاع از قیمت فنس گابیون و قیمت تمامی صنایع مفتولی می توانید به سایت آهن آصف مراجعه نمایید  و به صورت آنلاین و غیر حضوری اقدام به خرید این کالای کارآمد نمایید. شما با خرید آنلاین و بهره بردن از مزایای خرید غیر حضوری می‎توانید بهترین و ایده آل ترین خرید آنلاین صنایع مفتولی نظیر گابیون را با ما تجربه کنید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا