پزشکی

انزال زودرس چیست؟

بهداشتی 24 با در نظر گرفتن دغدغه های جنسی اقدام به معرفی و فروش محصولات جنسی در این زمینه نموده است. محصولات جنسی در این سایت شامل کاندوم های تاخیری، ژل های تاخیری و… که یکی از روش های رایج برای کنترل مسائل جنسی مانند زودانزالی است.

انزال زودرس انزالی غیرقابل کنترل است که قبل یا اندکی بعد از رابطه جنسی با کمی تحریک و برخلاف میل فرد اتفاق می افتد؛ به عبارت دیگر، انزال زودرس حالتی است که در آن مرد پس از نعوظ کامل، مدت کوتاهی پس از نزدیکی و دخول به اوج لذت جنسی و انزال می رسد و توانایی ارضای جنسی همسر خود را از دست می دهد.

انزال زودرس معمولا بین 30 ثانیه تا 2 دقیقه پس از شروع دخول رخ می دهد؛ به عبارت دیگر، اگر انزال شما کمتر از دو دقیقه (به درستی، کمتر از 118 ثانیه) طول بکشد، شما زود انزال هستید.

زود انزالی دغدغه رایج در آقایان

مشکلات جنسی از جمله انزال زودرس در بین مردان بسیار شایع است و آمار نشان می دهد که از هر سه مرد یک نفر به این مشکل مبتلا است. انزال زودرس زمانی اتفاق می افتد که مرد قبل از اینکه خودش یا شریک زندگی اش بخواهد به ارگاسم برسد. بسیاری از مردان مبتلا به این مشکل دچار ناامیدی و اضطراب می شوند و در نتیجه از رابطه جنسی اجتناب می کنند.

انزال زودرس چیست؟

اگرچه انزال زودرس استرس زا و طاقت فرسا است، اما اگر فرد به موقع درمان شود، درمان بسیار موثر است و می تواند او را به طور کامل به زندگی جنسی عادی خود بازگرداند. با درمان زود انزالی اعتماد به نفس باز می گردد و سطح استرس کاهش می یابد. در زیر به بررسی دقیق علل و علائم زود انزالی در مردان می پردازیم و راه های درمان زود انزالی رایج را برای شما بازگو میکنیم.

انزال چگونه اتفاق می‌افتد؟

 

 

طی یک نظرسنجی که توسط درمانگران جنسی در ایالات متحده و کانادا انجام شد، مشخص شد که رابطه جنسی رضایت بخش برای زوج ها باید بین 3 تا 13 دقیقه طول بکشد. در واقع، برخلاف تصور رایج در مورد نیاز به ساعت ها فعالیت جنسی، مدت زمان مناسب آمیزش از 3 تا 13 دقیقه است.

در حقیقت انزال توسط سیستم عصبی مرکزی کنترل می شود. وقتی مردان از نظر جنسی تحریک می شوند، سیگنال هایی به مغز و نخاع ارسال می شود. هنگامی که فرد به اوج برانگیختگی می رسد، سیگنال هایی از مغز به اندام جنسی او ارسال می شود و منی از طریق آلت تناسلی آزاد می شود.

دلایل روان‌شناختی زود انزالی

عوامل روانشناختی که ممکن است در انزال زودرس نقش داشته باشند عبارتند از:

 • تجربه کم در رابطه جنسی
 • سابقه تجاوز جنسی یا سو استفاده جنسی
 • عدم علاقه به اندام و سایز خود
 • افسردگی و اختلالات روانی
 • نگرانی درباره انزال زودرس
 • داشتن انتظار بیش از حد از خود یا شریک جنسی
 • سطح غیرطبیعی هورمون‌ها
 • سطح غیرطبیعی مواد شیمیایی مغز به نام انتقال‌دهنده‌های عصبی
 • التهاب و عفونت پروستات و مجاری ادراری
 • وراثت

عوامل تاثیر گذار در انزال زودرس:

 • اختلال نعوظ: اگر فردی مشکل دائمی در تشکیل و نعوظ نگه داشتن آلت تناسلی داشته باشد، احتمال انزال زودرس در او بیشتر است. ترس ارگاسم سریع باعث می شود که فرد ناخوداگاه دچار استرس زودانزالی شود. این چرخ الگوی اشتباهی را در ذهن آنها ایجاد می کند که تغییر آن دشوار است.
 • اضطراب: بسیاری از مردان مبتلا به انزال زودرس مشکلاتی با استرس و نگرانی بیش از حد دارند. تاثیر استرس بر زود انزالی یکی از مهم ترین علت هایی است که همه به آن اشاره دارند.

.

 • وجود مشکلات عاطفی: مشکلات زوج ها در رختخواب ناشی از مشکلات بیرون از رختخواب است. عدم درک، تعارضات فرهنگی و عدم محبت، زمینه ساز بسیاری از اختلالات جنسی در زنان و مردان است.

عوامل تاثیر گذار در انزال زودرس

روش های درمان زود انزالی در مردان

 

گزینه های درمانی رایج برای انزال زودرس شامل تکنیک های رفتاری، ورزش، بی حسی موضعی، دارو و مشاوره است. به یاد داشته باشید که گاهی اوقات برای یافتن بهترین و موثرترین روش زمان زیادی طول می کشد، اما نگران نباشید، پزشک روش های مختلفی را امتحان می کند تا بهترین درمان را برای شما بیابد.

 • تکنیک های رفتاری: در این روش مشاوره به زوج ها آموزش می دهد که چگونه با استفاده از یک سری تکنیک ها انزال را به تاخیر بیندازند و نعوظ را افزایش دهند. این روش ها شامل روش های ساده ای هستند که پزشک شما روش های متعددی ر ا به شما پیشنهاد می کنند.
 • تکنیک فشار: در این روش، شریک جنسی شما آنقدر آلت تناسلی شما را تحریک می کند که به انزال نزدیک می شود و زمانی که به انزال نزدیک می شود، روی آلت فشار می آورید تا بتوانید انزال را قبل از زمانی که می خواهید به تعویق بیاندازید.
 • روش شروع و توقف: در این روش مانند روش قبلی، لازم است تا آلت شما تا زمان نزدیک شدن به انزال تحریک شود. وقت انزال نزدیک شد، تحریک نیز متوقف گردد تا این‌که حس ارگاسم و انزال در شما از بین برود. وقتی حس از بین رفت، شریک شما مجدداً شروع به تحریک آلت کرده و روند شروع و توقف را ۳ بار تکرار می‌کند. سپس برای بار چهارم اجازه می‌دهید که انزال اتفاق افتد. با تکرار و تمرین، کم‌کم نقطه اوج عقب‌افتاده و شما می‌توانید کنترل انزال خود را در دست بگیرید.

روش های درمان زود انزالی در مردان

درمان زود انزالی آقایان با کاندوم

یکی از روش های درمان زود انزالی استفاده از کاندوم است. شاید این راه حل خیلی ساده بنظر برسد ولی استفاده از کاندوم به خیلی از مردان مبتلا به زود انزالی کمک می کند. کاندوم در بشتر مردان میزان تحریک را کاهش داده و از این طریق زمان انزال را افزایش می دهد. روش دیگر استفاده از استفاده از ژل ها و اسپری های بی حس کننده است.

کاندوم تأخیری همان‌طور که از نامش پیداست وسیله‌ای است که به‌طور همزمان از بیماری‌های مقاربتی جلوگیری می‌کند و زمان رابطه جنسی را افزایش می‌دهد. درواقع می‌توان گفت افرادی که رابطه جنسی دارند با خرید این کاندوم‌ها هم‌زمان به دو هدف دست پیدا می‌کنند؛ اما دلیل فروش زیاد این محصولات تنها ترس مردم از ابتلا به بیماری‌های مقاربتی نیست بلکه برطرف کردن مشکل انزال زودرس در مردان است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا