سفر

چه کسانی واجد شرایط ویزای skilled worker هستند؟

ویزای اسکیل ورکر استرالیا

ویزای اسکیل ورکر

استرالیا کشوری پهناور و مهاجرپذیر است و مسلماً ترجیح می‌دهد که این مهاجران، نیروهای کاری‌ و بامهارتی باشند که حضورشان برای این کشور ارزشمند باشد.

ویزای اسکیل ورکر استرالیا از بهترین انواع ویزای کاری استرالیا است و هرساله افراد زیادی از تمام دنیا و کشور ایران با استفاده از آن به این کشور مهاجرت کرده و اقامت استرالیا را به دست می‌آورند.

اگر شما هم می‌خواهید به‌واسطه گرفتن ویزای مهارتی استرالیا به این کشور سبز مهاجرت کنید با ما همراه باشید. در این مقاله تمام شرایط ویزای skilled worker استرالیا، امتیاز اسکیل ورکر استرالیا و انواع ویزای مهارتی استرالیا را ارزیابی می‌کنیم.

شرایط ویزای اسکیل ورکر استرالیا

شرایط ویزای اسکیل ورکر

شرایط ویزای اسکیل ورکر استرالیا، امتیازات و مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای نیروی کار حرفه‌ای کشور استرالیا را در این مقاله مورد ارزیابی و تحلیل علمی قرار می‌دهیم. استرالیا ازجمله کشورهای توسعه‌یافته جهان می‌باشد که به دلیل کمبود نیروی کار در مشاغل تخصصی موجب شده است که از طریق سیستم امتیازی اسکیل ورکر برای که مایل به کار در این کشور هستند را جذب نماید؛ بنابراین کسانی که علاقه‌مند به کار در کشور استرالیا می‌باشند باید از سیستم امتیازی این کشور عبور کنند تا بتوانند به ویزاهای کاری استرالیا دست یابند.

اسکیل ورکر استرالیا چیست؟ اسکیل ورکر یک سیستم امتیازی است که در آن افراد متقاضی کار در استرالیا، بر طبق شرایط سنی، سطح زبان، سوابق کاری و میزان تحصیلات خود برای دریافت ویزای کاری واجد شرایط می‌شوند. این برنامه مهاجرتی به افراد ماهر یا خانواده‌هایی که قصد مهاجرت دائمی به استرالیا رادارند کمک می‌کند تا کمبود نیروی حرفه‌ای در این کشور را تکمیل نمایند. ویزاهای موجود در برنامه نیروی کار حرفه‌ای در چند دسته‌بندی قرار می‌گیرد. ویزای دائمی مستقل و ویزاهای تحت حمایت ایالت‌ها و یا ویزای تحت حمایت خانواده.

البته لیست مشاغل موردنیاز تعیین می‌کند که کدام مشاغل واجد شرایط درخواست اقامت دائم از این طریق می‌باشند، در ادامه به ارزیابی دقیق‌تر شرایط اسکیل ورکر استرالیا می‌پردازیم. استرالیا کشوری بسیار پیشرفته است و دارای چهاردهمین اقتصاد بزرگ جهان است. این کشور دارای یک اقتصاد پردرآمد با دهمین درآمد سرانه در دنیا است که بیش از ۳۰ درصد جمعیت آن را مهاجرین تشکیل می‌دهند.

معرفی انواع ویزاهای مهارتی و یا ویزای اسکیل ورکر استرالیا

 

ویزای نیروی کار منتخب – ویزای ۱۸۶ استرالیا ( Employer Nomination Scheme visa )

این ویزا به کارگران ماهری که از سوی یکی از کارفرمایان استرالیایی دعوت‌نامه دارند اعطا می‌شود. پس کارگر می‌تواند به‌طور دائم در استرالیا به کار وزندگی بپردازد؛ و اینکه افراد در صورت واجد شرایط بودن می‌توانند اعضای خانواده خود را نیز به استرالیا دعوت کرده و برای اخذ شهروندی اقدام نمایند. قابل‌ذکر است حداقل ۳ سال تجربه‌ی کاری در همان ردیف شغلی از الزامات اخذ این نوع ویزا می‌باشد. هزینه‌ی اخذ این ویزا از ۴۲۴۰ دلار استرالیا متغیر است.

ویزای نیروی کار منتخب منطقه‌ای – ویزای ۱۸۷ استرالیا ( Regional Sponsored Migration Scheme visa )

این ویزا تحت مقررات ایالتی اعطا می‌شود و شرایط اخذ آن همانند ویزای ۱۸۶ می‌باشد اما در این نوع ویزا باید زیر ۴۵ سال باشید؛ و تمام شرایط ازجمله مهارت زبان انگلیسی، مدارک تحصیلی و .. را فراهم کنید. قابل‌ذکر است که روند اعطای این ویزا از سال ۲۰۲۰ متوقف‌شده است.

ویزای ماهر مستقل – ویزای ۱۸۹ استرالیا ( Skilled independent visa )

این ویزا به افراد اجازه می‌دهد در هرکجای استرالیا که می‌خواهند مستقرشده و به‌طور دائم به کار وزندگی و حتی تحصیل بپردازند. داشتن شغلی مرتبط با لیست مشاغل ماهر از الزامات اخذ این نوع ویزا می‌باشد. برای اخذ این ویزا احتیاجی به اسپانسر ندارید و باید زیر ۴۵ سال باشید و حداقل ۶۵ امتیاز کسب کنید. درصورتی‌که کارگر به همراه همسر برای اخذ این ویزا اقدام کند، امتیاز همسر نیز حائز اهمیت خواهد بود. هزینه‌ی اخذ این ویزا از ۴۲۴۰ دلار استرالیا متغیر خواهد بود.

ویزای نیروی ماهر منتخب – ویزای ۱۹۰ استرالیا (( Skilled Nominated visa

با اخذ این ویزا کارگر می‌تواند به‌طور دائم در استرالیا به کار وزندگی و تحصیل بپردازد و از خدمات بهداشتی عمومی نیز برخوردارند و در صورت واجد شرایط بودن متقاضی می‌تواند برای اخذ شهروندی اقدام کند. این ویزا نوعی ویزای دائم است اما با این ویزا کارگر می‌تواند به مدت ۵ سال از استرالیا خارج‌شده و دوباره وارد این کشور شود.

نکته‌ی حائز اهمیت این نوع ویزا این است که افراد بالای ۴۵ سال نیز می‌تواند برای اخذ این ویزا اقدام کند. علاوه بر این امتیاز همسر در این نوع ویزا نیز محاسبه خواهد شد. هزینه‌ی این ویزا برای متقاضی اصلی از ۴۲۴۰ دلار استرالیا متغیر است.

ویزای کارآموزی – ویزای ۴۰۷ استرالیا ( ( training visa

این ویزا به شما این فرصت را می‌دهد که در فعالیت‌های آموزش مرتبط با ردیف شغلی شرکت کنید تا برای شغل دلخواه به‌صورت حرفه‌ای آموزش ببینید. این ویزا نوعی ویزای موقت است که به شما اجازه می‌دهد تا ۲ سال در استرالیا اقامت داشته باشید. در طول اقامت در استرالیا تا زمانی که ویزا معتبر باشد اجازه‌ی ورود و خروج از استرالیا را خواهید داشت.

اگر پس از تاریخ انقضای ویزا دوباره بخواهید در استرالیا بمانید باید برای اخذ ویزایی جدید اقدام کنید. هزینه‌ی اخذ این ویزا برای متقاضی اصلی ۳۲۵ دلار استرالیا می‌باشد.

ویزای موقت کمبود نیروی ماهر – ویزای ۴۸۲ استرالیا ( Temporary Skill Shortage visa )

این نوع ویزا از سوی کارفرمایان استرالیایی برای جبران کمبود نیروی کار در استرالیا استفاده می‌شود. برای اخذ این نوع ویزا کارفرما باید اثبات کند که نیروی کار استرالیایی موجود در کشور پاسخگوی نیاز آن‌ها نبوده و نیاز به استخدام کارگران ماهر خارجی دارند. این ویزا نوعی ویزای موقت بوده که به شما این فرصت را می‌دهد از ۲ تا ۴ سال در استرالیا اقامت داشته باشید. هزینه‌ی اخذ این نوع ویزا ۱۳۳۰ دلار استرالیا می‌باشد.

ویزای نیروی ماهر فارغ‌التحصیل – ویزای ۴۸۵ استرالیا ( Temporary Graduate visa)

این نوع ویزا برای دانشجویان بین‌المللی که پس از فارغ‌التحصیلی  قصد کار و اقامت در استرالیا دارند صادر می‌شود. برای اخذ این ویزا باید زیر ۵۰ سال بوده و در ۶ ماه گذشته با ویزای دانشجویی در استرالیا اقامت داشته و تحصیلات مرتبط با ردیف شغلی مدنظر گذرانده باشید. این ویزا که نوعی ویزای موقت است به مدت ۱۸ ماه صادر می‌شد اما از ۱ دسامبر ۲۰۲۱ به ۲۴ ماه افزایش یافت. هزینه‌ی اخذ این نوع ویزا، ۱۷۳۰ دلار استرالیا می‌باشد.

ویزای موقت نیروی کار منتخب منطقه‌ای – ویزای ۴۹۱ استرالیا ( Skilled Work Regional (Provisional) visa )

این ویزا نوعی ویزای موقت است که به کارگران اجازه می‌دهد تا در نواحی گوناگون استرالیا به کار وزندگی بپردازند. افراد با این ویزا می‌توانند تا ۵ سال به‌طور موقت در استرالیا اقامت داشته و تا هنگامی‌که این ویزا معتبر است از استرالیا خارج شوند و دوباره وارد این کشور شوند. شایان‌ذکر است با این ویزا پس از ۳ سال می‌توان برای اخذ اقامت دائم درخواست داد. هزینه‌ی اخذ این نوع ویزا برای متقاضی ۴۲۴۰ دلار استرالیا می‌باشد.

نکته: یکی از شرایط دریافت ویزای اسکیل ورکر در هر زیرشاخه ارائه تمکن مالی برای هزینه‌های حداقل ۱ سال زندگی در استرالیا می‌باشد.

استرالیا کشور ثروتمند است که رتبه 13 را در بین کشورهای اقتصادی دارد. مهاجرت به این سرزمین سبز و اقامت در آن با توجه با اقتصاد پایدار استرالیا مزیتی است که همه به‌خصوص ایرانیان در پی آن هستند. در این سال‌ها بسیاری از هم‌وطنانمان با استفاده از ویزای اسکیل ورکر استرالیا به این کشور مهاجرت کرده‌اند. اگر یک فرد فنی بامهارت موردنیاز این کشور هستید حتماً این روش مهاجرتی را بررسی کنید.برای اطلاعات بیشتر در مورد ویزای اسکیل ورکر می‌توانید از مشاوران مجرب ما در ویزاپیک کمک بگیرید.

ویزای اسکیل ورکر استرالیا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا