آموزشی

مایه کیک قرمز روی فرش را با این روش تمیز کنید

معمولا حتی یک قطره رنگ قرمز خوراکی برای تهیه یک مایه کیک با رنگ قرمز کافیست. همین یک قطره رنگ، چنان رنگی به مواد کیک شما می دهد که اگر روی فرش یا موکت یا هر نقطه دیگر بریزد نیز رنگ خود را به آن پس می دهد. پس دقت عمل در تهیه مایع کیک رنگی به خصوص قرمز، حرف اول را می زند.

اما اکنون وقت سرزنش خودتان نیست!

به جای فکر کردن به اینکه چرا مراقب نبودید یا کاش از یک زیرانداز استفاده می کردید، بهتر است سریع دست به کار شوید و تا رنگ به الیاف فرش جذب نشده، آن را پاک کنید.

برای پاک کردن لکه عجله کنید

1.      برای پاک کردن لکه عجله کنید

عجله کنید تا بتوانید همه لکه مایه کیک قرمز را از روی فرش تان تمیز کنید. اگر در این کار تعلل کنید و نتوانید قبل از وارد شدن رنگ به الیاف فرش، آن را پاک کنید، لکه ماندگار شده و بر روی فرش شما باقی خواهد ماند.

یک دستمال کاغذی بردارید و سریع اضافات مایع کیک را از روی فرش بردارید تا رنگ بیشتری جذب فرش نشود.

قالیشویی تهرانو همواره در دسترس شماست که اگر نتوانستید لکه را خودتان در خانه پاک کنید، به کمک دستگاه های حرفه ای این کار را برای شما انجام دهد.

2.      از ترکیب پاک کننده زیر استفاده کنید

اگرچه می توانید برای پاک کردن لکه مایه کیک قرمز رنگ از اول به سراغ مواد شوینده قوی تر بروید اما ما نیازی نمی بینیم. پیشنهاد ما این است که ابتدا از مواد شوینده کم تر خطرناک استفاده کنید تا لکه را پاک نید. سپس در صورتی که لکه همچنان مقاومت کرد و خودش یا رنگش روی فرش باقی ماند، از مواد سمی تر استفاده کنید.

پس ابتدا یک قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی را در یک قاشق غذاخوری سرکه سفید و 2 فنجان آب ولرم به خوبی حل کنید. این محلول را در یک بطری اسپری دار بریزید و به خوبی تکان دهید تا مواد با هم ترکیب شوند. اگر بطری با سری اسپری دار ندارید، می توانید مواد را در یک ظرف بریزید و با یک قاشق هم بزنید.

سپس مواد را روی فرش اسپری کنید یا با قاشق کم کم روی لکه بریزید. سرکه و مایع ظرفشویی به خوبی می توانند چربی ها و قندها را به مواد سازنده آن ها تجزیه کنند. پس از اینکه کمی صبر کردید تا مواد شوینده، ترکیبات را در خود حل کنند،ريال با یک دستمال لکه را تمیز کنید. با این روش می توانید به خوبی حداقل مایه کیک را از روی فرش تمیز کنید.

این مرحله را تکرار کنید تا لکه کاملا پاک شود. پس از پایان این مرحله احتمالا یا لکه کاملا پاک شده یا فقط رنگ آن روی فرش باقی می ماند.

3.      الکل مالشی هم پاک کنندگی خوبی دارد

اگر لکه یا بقایای آن هنوز باقی مانده است، لکه را با مقداری الکل مالشی پاک کنید. الکل ترکیب خوب دیگری است که هم می تواند رنگ و هم بو های لکه را جذب کرده و از فرش خارج کند. پس کمی الکل مالشی روی لکه بریزید و سپس با یک دستمال، سعی کنید تا آن را پاک کنید.

الکل مالشی هم پاک کنندگی خوبی دارد

4.      آمونیاک برای از بین بردن رنگ لکه عالی عمل می کند

اگر هنوز لکه یا رنگ آن روی فرش تان باقی مانده است، یک قاشق غذاخوری آمونیاک را با 2 فنجان آب گرم ترکیب کنید. کمی صبر کنید. سپس به کمک یک پارچه سفید و تمیز، لکه را تمیز کنید. لکه را مالش ندهید و فقط کمی با حرکات دورانی آن را تمیز کنید.

توجه کنید که آمونیاک سمیت دارد و بهتر است در هنگام کار با آن از دستکش و ماسک استفاده کنید و ترجیحا درب یا پنجره را باز بگذارید.

همچنین توجه داشته باشید که آمونیاک کمی خاصیت سفیدکنندگی دارد، پس بهتر است ابتدا آن را روی یک قسمتی از فرش که دید ندارد، امتحان کنید. اگر رنگ خود فرش نرفت و الیاف آن آسیب ندید، برای پاک کردن لکه استفاده کنید.

5.      شستشوی لکه

کمی آب درون یک ظرف بریزید و با یک دستمال نم دار شده، لکه را پاک کنید تا مواد شوینده سمی و غیرسمی از آن خارج شود. این مرحله را به خصوص اگر کودک در منزل دارید، به دقت انجام دهید تا آمونیاک و دیگر ترکیبات سمی مورد استفاده از فرش تان خارج شود. خارج نکردن صحیح این مواد از فرش، پس از تمیز کردن لکه، می تواند برای کودک دلبندتان که بعدا روی فرش چهار دست و پا می رود یا راه می رود، خطرناک باشد.

6.      خشک کردن لکه

دیگر به انتهای کار رسیده اید. در این مرحله باید مقدار اضافی آب داخل فرش را به کمک یک حوله جذب کنید تا فرآیند خشک شدن فرش تان سریع تر انجام شود. آب اضافی را جذب کنید. سپس چند دستمال یا دستمال کاغذی روی محل بگذارید تا آب را جذب کنند. با باز کردن درب و پنجره ها نیز می توانید به این فرآیند سرعت ببخشید.

فرش خشک شده و لکه یا رنگ قرمز آن هنوز روی فرش قابل مشاهده است؟ قالیشویی توحید بهترین مکان برای سپردن فرش و شستشوی عمیق آن است.

شستشوی انواع فرش ماشینی و دستبافت

شست و شوی فرش از هر نوعی که باشد، تخصص ما در قالیشویی توحید است. اگر می خواهید فرش هایتان همچون روز اول بدرخشند، با قالیشویی در تهرانو تماس بگیرید. خدمات حرفه ای ما ظرف حداکثر 3 روز به اقصی نقاط شهر تهران ارائه می شود. سرعت در ارائه خدمات مقرون به صرفه و باکیفیت، باعث شده تا 3 سال پیاپی به عنوان واحد نمونه سال باشیم و رضایت حداکثری مشتریان مان را از آن خود کنیم.

شستشوی انواع فرش ماشینی و دستبافت

قالیشویی توحید

قالیشویی توحید متخصص در امور شستشوی فرش، موکت و انواع مبلمان در منزل، به سراسر تهران و کرج خدمات خود را ارائه می دهد. پس اگر هنوز قالیشویی حرفه ای و مجاز موردنظرتان را پیدا نکرده اید، به محل خوبی منتقل شده اید. همین حالا با 1864 تماس بگیرید و یا با ورود به سایت مجموعه قالیشویی توحید، خدمت موردنظرتان را از ما بخواهید.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا