آموزشی

یخچال صنعتی مناسب را چگونه انتخاب کنیم؟

یکی از تجهیزاتی که هر سوپرمارکت و فروشگاه مواد غذایی به آن نیاز پیدا می‌کند، یخچال صنعتی و ویترینی است. به وسیله یخچال صنعتی می‌توان مواد غذایی را برای مدت زمان بیشتری تازه نگه داشت و مانع از فاسد شدن آن‌ها شد. یخچال صنعتی در چندین مدل مختلف به بازار عرضه می‌شود تا هر کسب و کار بتواند بسته به نیاز خود بهترین گزینه را خریداری کند.

در این مقاله به بررسی نکاتی خواهیم پرداخت که در انتخاب یخچال صنعتی مناسب باید مورد توجه قرار گیرند.

·       اندازه یخچال صنعتی

اولین موضوعی که در انتخاب یخچال صنعتی مناسب باید مورد توجه قرار گیرد، ابعاد آن است. ابتدا محلی که قرار است یخچال نصب شود را مشخص کرده و بسته به ابعاد فضای خالی، مدلی مناسب را خریداری کنید.

·       ظرفیت یخچال صنعتی

بسته به بزرگ یا کوچک بودن یک کسب و کار، میزان مواد غذایی که نیاز به نگهداری دارند متفاوت است؛ در نتیجه یخچال صنعتی مناسب باید نیاز شما را پوشش دهد. اگر مواد غذایی زیادی در داخل یخچال قرار نمی‌دهید، از مدل‌های کوچکتر و اگر قصد دارید کل نوشیدنی‌های مغازه را داخل آن یخچال صنعتی بچینید، یکی از یخچال‌های صنعتی بزرگ‌تر را خریداری کنید. در صورتی که یخچال خریداری شده ظرفیتی کمتر از نیاز کسب و کار شما داشته باشد، ممکن است پس از چندین ماه نیاز به خرید یک یخچال دیگر پیدا کنید؛ این کار هزینه شما را دو چندان می‌سازد.

ظرفیت یخچال صنعتی

·       کمپرسور به کار رفته در تولید یخچال صنعتی

یخچال‌های صنعتی با دو مدل کمپرسور نصب می‌شود. کمپرسور برخی مدل‌ها در بالای آن و برخی مدل‌ها در بخش پایینی آن قرار گرفته‌اند. کمپرسور یکی از قطعات مهم یخچال است که وظیفه خنک نگه داشتن فضای داخل یخچال را بر عهده دارد. در حالت کلی یخچالی که کمپرسور آن در بالا نصب شده است، توانایی بهتری در خنک نگه داشتن هوای داخل یخچال دارد. علاوه بر آن طول عمر بیشتری هم داشته و عملکرد بهتری از خود نشان می‌‌دهد. چنانچه هزینه کافی برای خرید یخچال صنعتی کمپرسور بالا را دارید، بهتر است همین مدل را خریداری کنید.

·       برچسب انرژی روی یخچال صنعتی

بر روی یخچال‌های صنعتی یک برچسب انرژی قرار دارد که نشان می‌دهد درجه مصرف انرژی آن یخچال چگونه است. تا حد امکان یخچالی خریداری کنید که کمترین مصرف انرژی ممکن را دارد. این کار باعث صرفه جویی در هزینه‌های آینده شما خواهد شد.

·       چرخ جابجایی یخچال صنعتی

از آنجایی که یخچال‌های صنعتی وزن بسیار بالایی دارند، جابجایی آن‌ها راحت نیست. مدل‌هایی که به چرخ مجهز شده‌اند، جابجایی راحتی دارند. یک قفل بر روی این چرخ‌ها قرار گرفته است که می‌توانید از آن برای عدم حرکت چرخ‌ها استفاده کنید.

·       دسترسی به مواد غذایی

زمانی که برای خرید یخچال صنعتی به بازار مراجعه می‌کنید، با مدل‌های مختلفی نظیر یخچال صنعتی دو درب، چهار درب، سه درب و … مواجه خواهید شد. یخچال‌هایی که دارای چندین درب هستند، دسترسی راحت‌تر به مواد غذایی را فراهم می‌سازند. به طور مثال اگر یک نوشیدنی در قسمت مرکزی یخچال قرار گرفته باشد، می‌توان درب وسط را باز کرده و آن نوشیدنی را برداشت.

دسترسی به مواد غذایی

·       دمای نگهداری

بررسی دمای نگهداری یخچال صنعتی هم می‌توانید گزینه‌ای مفید برای انتخاب بهتر باشد. بسته به مواد غذایی، یخچالی با همان دمای نگهداری انتخاب کنید تا کیفیت محصولات حفظ شود.

چنانچه برای خرید یخچال صنعتی مناسب یا سایر تجهیزات آشپزخانه صنعتی نیاز به مشاوره داشتید، می‌توانید با کارشناسان مجموعه زاگرس کمپانی در ارتباط باشید تا راهنمایی‌های لازم خدمت شما ارائه گردد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا