پزشکی

7 راه برای ساختن کابینت دارویی بهتر برای کمردرد

 

وقتی درد و سفتی اسپوندیلیت آنکیلوزان شعله ور می شود، می تواند ناتوان کننده باشد. با ذخیره سازی هوشمندانه، آرامش را آماده نگه دارید.

اسپوندیلیت آنکیلوزان (AS) یک بیماری التهابی است و شعله ور شدن آن منجر به درد مفاصل، سفتی و عدم تحرک می شود. نیل آناند، MD، مدیر ترومای ستون فقرات در مرکز ستون فقرات Cedars-Sinai در لس آنجلس، می گوید حتی زمانی که شما به طور کلی درد خود را به خوبی مدیریت می کنید، شعله ور شدن و درد ناگهانی می تواند کیفیت زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد. خط آخر: با درد AS، بهترین دفاع شما یک حمله عالی است. این دردی است که می خواهید از آن جلوتر بگیرید. دکتر آناند می گوید: «در مورد درد، پیشگیری و آمادگی می تواند برای مدیریت AS بسیار مهم باشد. هنگامی که درد شما شدیدتر می شود، کاهش آن دشوارتر می شود و در آن زمان است که تمایل به ناتوان کننده شدن دارد.

با در نظر گرفتن این موضوع، قرار دادن کابینت دارو به صورت استراتژیک یک گام هوشمندانه است. اگر داروها و تسکین دهنده های مناسب را در اختیار دارید، معمولاً می توانید درد را به سرعت کاهش دهید یا از بین ببرید. با در دسترس نگه داشتن این راه حل ها، احساس کنترل کنید.

1. یک گزینه بدون نسخه داشته باشید

هری فیشر، دکتر روماتولوژیست در بیمارستان لنوکس هیل در شهر نیویورک، می گوید: اگر درد تازه شروع شده است و هنوز به نقطه ای نرسیده است که داروی تجویزی را انتخاب می کنید، گزینه های بدون نسخه می توانند تسکین قابل توجهی را ارائه دهند. . او می گوید که NSAID ها – یا داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی – می توانند سطوح التهاب را به اندازه کافی کاهش دهند تا به تسکین درد کمک کنند. این داروها شامل ایبوپروفن و ناپروکسن مانند ادویل و آلو هستند و اولین انتخاب برای درد محسوب می شوند.

یک نکته احتیاطی: حتماً دستورالعمل‌های دوز را دنبال کنید، از جمله اینکه چقدر می‌توانید در روز مصرف کنید. بیش از حد مجاز دوز روزانه، یا مخلوط کردن انواع مختلف NSAID ها، به طور بالقوه می تواند باعث مشکلات کوتاه مدت مانند ناراحتی گوارشی شود و استفاده بیش از حد در طولانی مدت می تواند خطرات زخم معده، نارسایی کلیوی و سکته را افزایش دهد. (هر چند نترسید: این خطرات برای استفاده بیش از حد مزمن و هنوز هم اندک هستند.) دکتر فیشر می گوید: رعایت دستورالعمل ها و مصرف NSAID ها زمانی که تازه شروع به احساس درد می کنید اغلب مفید است. اگر اینها کار نمی کنند، باید با پزشک خود در مورد تسکین درد با نسخه صحبت کنید.

2. داروهای خود را دوباره پر نگه دارید

چندین نوع دارو ممکن است علائم AS را کاهش دهند، و مهم است که در مورد گزینه ها با پزشک خود صحبت کنید. قبل از در صورت امکان درد شدید می شود. دکتر آناند می گوید، به این ترتیب، می توانید نسخه ای را پر کرده و در صورت نیاز آماده مصرف کنید.

انواع مختلفی از داروها برای جلوگیری از علائم AS تجویز می شوند. برخی مانند متوترکسات، مهارکننده های JAK و سولفاسالازین قرص هستند، در حالی که برخی دیگر مانند Humira
و Cosentyx، تزریقی هستند. برخی مانند Simponi Aria انفوزیون داخل وریدی هستند. علاوه بر جلوگیری از بروز علائم، برخی داروها مانند کورتیکواستروئیدها و NSAIDها برای درمان شعله ور شدن در صورت بروز استفاده می شوند.

3. یک ژل یا کرم موضعی اضافه کنید

گاهی اوقات، ممکن است درد خفیفی داشته باشید که در یک ناحیه خاص موضعی شده است. به گفته داروساز دانیل بریش، دکتر داروسازی، از داروخانه Mountain View در سندی، UT، این زمانی است که یک ژل یا کرم بدون نسخه می تواند مفید باشد. او می‌گوید: «با این نوع داروی تسکین درد، می‌توانید ناحیه کوچکی مانند کمر را هدف بگیرید. ممکن است لازم باشد این محصول را چندین بار در روز استفاده کنید، اما این یک راه خوب برای تسکین بدون استفاده از داروهای خوراکی یا سیستمیک است.

به گفته بریش، استفاده از یک محصول موضعی برای درمان آرتریت مفید است، مانند Voltaren، زیرا برای کاهش التهاب و کمک به درد مفاصل فرموله شده است. (توجه داشته باشید که NSAIDهای موضعی معمولاً روی مفاصل نزدیک به سطح پوست مانند آرنج، مچ دست، انگشتان دست، زانو، مچ پا و پا عمل می‌کنند. آنها معمولاً روی مفاصل عمیق‌تر مانند پشت، گردن، کار نمی‌کنند. ، شانه ها و باسن.)

4. یک پد گرمایشی تهیه کنید

تناوب بین گرما و سرما برای افراد مبتلا به AS مفید است، به خصوص زمانی که درد همراه با التهاب باشد. اگر درد و سفتی عضلانی منهای التهاب دارید، دکتر فیشر فقط گرما درمانی را توصیه می کند. دکتر فیشر می‌گوید یک پد گرم‌کننده واقعی ممکن است ساده‌ترین راه برای اعمال آن باشد، زیرا می‌توان آن را مستقیماً در سایتی که در حال کار است قرار داد. این ممکن است برای دردهای شدیدتر کافی نباشد، اما اغلب می‌تواند به گرم کردن عضلات و رباط‌ها کمک کند تا شما را به حرکت وادار کنند – یک نکته مهم، زیرا حرکت روشی عالی برای کاهش درد AS است، دکتر فیشر می‌گوید. برای درد خفیف تر، 15 تا 20 دقیقه و برای درد شدیدتر 30 دقیقه کافی است.

5. قطره های چشمی را بگنجانید

AS یک بیماری التهابی است که می تواند بسیاری از قسمت های بدن از جمله چشم ها را تحت تاثیر قرار دهد. دکتر فیشر می گوید ممکن است درد، قرمزی یا خشکی جزئی در چشم ها تجربه کنید. طبق گفته انجمن اسپوندیلیت آمریکا (SAA) حدود نیمی از افراد مبتلا به AS در برخی مواقع با مشکلات چشمی دست و پنجه نرم می کنند، به خصوص اگر AS درمان نشود. اگر علائم شدیدتری مانند درد دارید، مهم است که به چشم پزشک مراجعه کنید، اما اگر چشمان شما فقط خشک و تحریک شده است، از محصولی مانند اشک مصنوعی استفاده کنید.

6. در یک واحد TENS سرمایه گذاری کنید

تحریک الکتریکی عصب از طریق پوست یا TENS از طریق دستگاهی انجام می شود که مقدار کمی جریان الکتریکی را از طریق الکترودهایی که به پوست متصل می شوند ارسال می کند. ایده این است که این تکانه های الکتریکی سیگنال های درد را در سیستم عصبی مختل می کنند، بنابراین تسکین فوری را ارائه می دهند. سیستم‌های بزرگ‌تر اغلب توسط فیزیوتراپ‌ها و دیگر متخصصان توانبخشی استفاده می‌شوند، اما می‌توانید واحدهای خانگی کوچک‌تری را نیز پیدا کنید. تحقیقات نشان می‌دهد که TENS زمانی مفیدتر است که برای حدود 30 دقیقه در حالی که فعال هستید، مانند راه رفتن، به جای دراز کشیدن یا نشستن، استفاده شود.

اگرچه این ها به طور گسترده به صورت آنلاین و در برخی داروخانه ها در دسترس هستند، دکتر آناند پیشنهاد می کند قبل از استفاده از دستگاه با پزشک خود صحبت کنید. در مورد قرار دادن الکترود و تنظیمات مناسب برای شما مشاوره دریافت خواهید کرد.

7. برای خیساندن گرم ذخیره کنید

به خصوص اگر درد بر کیفیت خواب شما تأثیر بگذارد، افزودن یک کیسه نمک اپسوم به کابینت داروهای شما می تواند مفید باشد. دکتر آناند می‌گوید کمبود خواب می‌تواند درد را بدتر کرده و خطر عود را افزایش دهد، بنابراین افزودن یک حمام آب گرم به برنامه روتین قبل از خواب می‌تواند شانس شما را برای به خواب رفتن و به خواب ماندن افزایش دهد.

به گفته مؤسسه ملی بهداشت، اپسوم ترکیبی از سولفات و منیزیم است، و دومی برای فرآیندهای متعدد در بدن، از جمله تنظیم عملکرد عضلات و اعصاب، مهم است. همچنین با کاهش استرس مرتبط است، که به ویژه در صورت داشتن یک بیماری مزمن مانند AS مورد استقبال قرار می گیرد.

طبیعی است که در لحظاتی که از آن رها شده اید، نخواهید به درد خود فکر کنید. اما وقت گذاشتن برای جمع‌آوری لوازم در زمانی که احساس خوبی دارید به این معنی است که گزینه‌های احساس بهتری را برای مواقعی که ندارید، در اختیار دارید. هنگامی که درد شروع به خزش می کند، می تواند بسیار مهم باشد.

 

کپی با ذکر منبع بلامانع میباشد : مجله کلیک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا