تکنولوژی

نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی

نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی

نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی

فلیتر، یکی از قسمت های مهم در تمام انواع ماشین لباسشویی است که در مسیر ورود و خروج آب قرار دارد. تعویض به موقع فیلتر ماشین لباسشویی، یکی از راه های مراقبتی و نگهداری این وسیله است که سبب افزایش طول عمر مفید و بهبود عملکرد این دستگاه می شود. امروز در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در مورد نحوه تمیز کردن فلیتر ماشین لباسشویی در انواع برندهای مختلف از جمله سامسونگ آشنا کنیم.

وظیفه فیلتر ماشین لباسشویی

فیلتر ماشین لباسشویی یکی از قطعات مهم در این دستگاه است که وظیفه آن، جدا کردن و گرفتن موادی مانند پرز، مو، لایه چسب و … و جلوگیری از ورود آنها به داخل دیگ ماشین لباسشویی است. توصیه می شود هر چند وقت یک بار، وضعیت فیلترها را چک کنید و در صورت آلوده بودن آنها، نسبت به تعویض آنها اقدام کنید. تعویض به موقع فیلتر ماشین لباسشویی، سبب افزایش طول عمر، بهبود عملکرد دستگاه و جلوگیری از بوی بد ماشین لباسشویی می شود. در صورتی که نسبت به این موضوع بی اهمیت باشید، ممکن است به دیگر قسمت های دستگاه آسیب جدی وارد شود و مجبور به صرف هزینه های سنگین برای تعمیر ماشین لباسشویی باشید.

چگونه فیلتر ماشین لباسشویی سامسونگ را تمیز کنیم؟

 • قبل از اقدام به تعویض و یا تعمیر فیلتر، ماشین لباسشویی را به طور کامل خاموش کنید. تمام سیم ها و کابل های آن را از آب دور کنید.‌
 • محل قرارگیری فیلتر در ماشین لباسشویی هایی که درب آن ها درست در رو به روی شما قرار می گیرد، در گوشه پایین و سمت راست، به شکل مستطیل و دایره وجود دارد که می توانید آن ها به راحتی پیدا کنید. اگر در پیدا کردن محل نصب فیلتر مشکل داشتید، می توانید به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی مراجعه کنید.

چگونه فیلتر ماشین لباسشویی سامسونگ را تمیز کنیم؟

 • بعد از پیدا کردن فیلتر ماشین لباسشویی، با استفاده از یک وسیله نازک، اقدام به باز کردن درب فیلتر کنید. در برخی از ماشین لباسشویی ها، بعد از باز کردن درب و یا دریچه فیلتر، با مخلوطی رو به رو می شوید. پیچ و مهره های درون استوانه را باز کنید و مخلوط را بردارید و سپس فیلتر را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید.
 • بعد از باز کردن مخلوطی، فیلتر را از داخل استوانه خارج کنید.
 • مهمترین مرحله تمیز کردن فیلتر همین مرحله است. بعد از این که فیلتر را خارج کردید، آن را با دستمال پاک کنید. اگر بر روی فیلتر آلودگی هایی وجود داشت که با دستمال پاک نمی شد، با استفاده از برس و مسواک، آن ها را از سطح فیلتر جدا کنید.

وظیفه فیلتر ماشین لباسشویی

 • بعد از این که آلودگی ها را از سطح فیلتر پاکسازی کردید، به منظور از بین رفتن سایر مواد زائد باقی مانده، فیلتر را در آب گرم قرار دهید. بهتر است صفحه پنبه ای و پرزدار فیلتر را از ان جدا کرده و درون آب قرار دهید. اما اگر انجام این کار برای شما ممکن نبود، خود فیلتر را درون آب گرم قرار دهید.
 • تخلیه اضطراری دستگاه را بیرون بکشید. به دلیل این که ممکن است درون دستگاه مقداری آب باقی مانده باشد، قبل از کشیدن تخلیه اضطراری، ظرفی در زیر دستگاه قرار دهید.
 • آب گرم نمی تواند تمام آلودگی های موجود بر سطح فیلتر را پاک کند. بعد از این که فیلتر را از داخل آب گرم در آوردید، به منظور پاکسازی آلودگی های باقی مانده، فیلتر را در سرکه سفید و مواد پاک کننده قرار دهید.
 • محل قرار گرفتن فیلتر در دستگاه را به خوبی بررسی کنید و اگر آلودگی در داخل آن وجود داشت، آن را تمیز کنید.
 • بعد از این که فیلتر و محفظه نگه داری فیلتر را به خوبی پاک کردید، آن را در جایگاه خود قرار دهید.
 • بعد از نصب فیلتر در جایگاه اصلی به منظور اطمینان از درست نصب کردن فیلتر، ماشین لباسشویی را روشن کنید و اجازه دهید تا در دور کوتاهی، به صورت خالی کار کند. اگر فیلتر را به درستی نصب نکرده باشید، ماشین لباسشویی شما در حین کار کردن، نشتی آب دارد.

چگونه فیلتر ماشین لباسشویی سامسونگ را تمیز کنیم؟

تمیز کردن و یا تعویض کردن فیلتر ماشین لباسشویی، خیلی سخت و پیچیده نیست، اما اگر شما هیچ گونه مهارتی در انجام این کار ندارید، بهتر است از انجام این کار صرف نظر کنید. زیرا ممکن است با انجام کارهای اشتباه و غلط، به دیگر بخش های ماشین لباسشویی آسیب وارد کنید. برای انجام این کار، می توانید با تکنسین های مجرب و حرفه ای در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی از جمله تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ تماس بگیرید. تکنسین ها پس از تماس در اولین زمان ممکن، به محل مورد نظر مراجعه کرده و اقدام به تعمیر ماشین لباسشویی شما می کنند.

تعمیر ماشین لباسشویی را به کدام مجموعه بسپاریم؟

ماشین لباسشویی یکی از لوازم برقی ضروری و کاربردی در هر خانه ای است که قیمت بالایی نیز دارد. بنابراین باید تعمیر آن را به دست تکنسین های حرفه ای و مجرب بسپاریم. مراکز و مجموعه های زیادی وجود دارند که تعمیر ماشین لباسشویی را انجام می دهند. در ادامه مقاله شما را با یکی از معتبرترین و مجازترین این مراکز آشنا می کنیم.

وبسایت ویرا پارسیان

ویرا پارسیان یکی از وبسایت های فعال در زمینه تعمیر انواع لوازم خانگی از جمله ماشین لباسشویی سامسونگ است. در این مجموعه تکنسین های بسیاری آماده خدمت رسانی به مردم هستند و در طی سال های فعالیت این مجموعه، رضایت بسیاری از افراد را به خود جلب کرده اند.

این مجموعه علاوه بر تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ به صورت حضوری در داخل وب سایت خود، فیلم های آموزشی بسیار زیادی در رابطه با نگهداری و مراقبت سایر لوازم خانگی، قرار داده است. اگر به تازگی متوجه شده اید که فیلتر ماشین لباسشویی شما کثیف شده است و نیاز به تمیز کردن دارد، می توانید با مراجعه به وب سایت ویرا پارسیان و مشاهده فیلم های آموزشی در این رابطه، به راحتی فیلتر ماشین لباسشویی خود را تعمیر کنید. همچنین می توانید با مجموعه ویرا پارسیان تماس بگیرید تا تکنسین های این مجموعه در سریع ترین زمان ممکن، در محل حاضر شده و به تعمیر ماشین لباسشویی شما می پردازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا