خبر

عدالت بی معنی بدون کمک به طبقه محروم

 

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به ائمه جمعه ایران فرمودند عدالت بدون کمک و رسیدگی به قشر مستضعف و محروم معنا ندارد. اگر بتوانید به طبقات محروم جامعه خود کمک کنید، این یکی از بهترین کارهایی است که می توانید انجام دهید.

حضرت آیت الله خامنه ای صبح چهارشنبه در دیدار ائمه جمعه سراسر کشور، نماز جمعه را حلقه بسیار مهم و وظیفه ای استثنایی در زنجیره قدرت نرم نظام اسلامی خواندند و تأکید کردند: امام جمعه خطیب است. انقلاب اسلامی و از وظایف اساسی ایشان بازتولید مفاهیم معرفتی و مبانی انقلابی و پاسخگویی به شبهات به زبان روز و تبیین مستدل و رفتار پدرانه با همه است.

حضرت آیت الله خامنه ای در ابتدای سخنان خود با گرامیداشت ایام اهل بیت(ع) با بیان اهمیت نماز جمعه و اشاره به جایگاه استثنایی آن در بین فرایض دینی، گفتند: پیوند توجه به خدا و حضور و اجتماع مردم، یاد خدا به صورت جمعی و نزول برکات آن بر عموم مردم، بدون وقفه ادامه در نماز جمعه هر هفته، پایگاه مهمی برای طرح مسائل مختلف جامعه است. از جمله مسائل فکری، خدمات اجتماعی، همکاری و آمادگی های مردمی و بسیج نظامی و آمیختن معنویت با سیاست از مهم ترین ویژگی های نماز جمعه است که آن را به ظرفیتی عظیم و فرصتی فوق العاده تبدیل کرده است.

رهبر انقلاب خاطرنشان کردند: نماز جمعه با چنین ویژگی‌هایی حلقه مهمی در زنجیره مفصل و طولانی قدرت نرم نظام اسلامی است.

وی سپس با طرح این سوال که آیا ما توانسته ایم نماز جمعه را در جایگاه رفیع و شایسته خود در جمهوری اسلامی قرار دهیم؟

وی همچنین گفت: به نظر می رسد ما نواقصی داشته ایم که باید برای رفع آن تلاش کنیم و در این میان برخی از مسائل بر عهده خود ائمه جمعه و برخی نیز بر عهده مدیریت کل ائمه جمعه است. ”

رهبر انقلاب اسلامی در خصوص ائمه جمعه به دو موضوع اشاره کردند: یکی سیره و سیره ائمه جمعه و دوم محتوای خطبه های نماز جمعه.

حضرت آیت الله خامنه ای درباره منش و روش امام جمعه فرمودند: همان گونه که امام جمعه در خطبه های نماز جمعه خود به تقوا سفارش می کند، در تقوا و عمل به آن نیز نهایت تلاش خود را بنمایند، زیرا اگر غیر از این باشد، می شود. نتیجه معکوس بدهد.»

رهبر انقلاب «رفتار پدرانه با همه» را یکی از الزامات رفتار و منش امام جمعه دانستند و افزودند: در نماز جمعه طبقات و سلایق مختلفی وجود دارد، رفتار امام جمعه باید مانند رفتار پدر با او باشد. بچه ها و همه را سر سفره معنویت و دین بنشاند.»

وی تاکید کرد: ما طرفدار عدالت هستیم و پرچم آن را برافراشته ایم، اما تحقق عدالت بدون کمک به قشر محروم و مستضعف معنا ندارد.

رهبر انقلاب کار بزرگ جمهوری اسلامی ایران را ابطال نقطه مرکزی هویت تمدن غرب یعنی «جدایی دین از سیاست» خواندند و افزودند: جمهوری اسلامی ایران نه تنها خود را حفظ کرد. شعار دین، بلکه تلاش درازمدت غربی ها را برای به تصویر کشیدن اینکه دین و سیاست با پیشرفت ایران ناسازگار است، به چالش کشید، بنابراین مافیای قدرت های غربی به ریاست رژیم اسرائیل و سرمایه داران آن توسط آمریکا از این حقیقت درخشان خشمگین است و مدام در حال برنامه ریزی برای حمله به جمهوری اسلامی ایران است.

رهبر انقلاب با اشاره به موفقیت‌ها و دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران، تأکید کردند: کار بزرگ انقلاب، بی‌اعتبار کردن جدایی دین از سیاست به‌عنوان هویت محوری تمدن غرب است.

کپی با ذکر منبع بلامانع میباشد: مجله کلیک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا