خبر

قطار پیشرفت با سرعت تمام به جلو می رود

 

تهران  – در حالی که غرب و بالاتر از همه آمریکا تلاش می کند پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران را خدشه دار کند یا برای منزوی کردن این کشور قدرتمند منطقه ای به ایران هراسی متوسل می شود، ایران به پیشرفت های خود در همه زمینه ها و هر روز ادامه می دهد. خبرهای خوبی اعلام می شود که دشمنان کشور را عصبانی می کند.

اگرچه در روزهای اخیر بار دیگر مذاکرات هسته ای ایران به عنوان خبر اصلی مطرح شد، تهران دستاورد دیگری در برنامه صلح آمیز هسته ای خود را علنی کرد که غرب و آژانس را ناامید کرد.

محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران روز چهارشنبه گفت که ایران در حال ساخت یک راکتور تحقیقاتی هسته‌ای «کاملاً بومی» در اصفهان است.

محمد اسلامی در بازدید از تأسیسات تبدیل اورانیوم (UCF) در این شهر گفت: راکتور تحقیقاتی برای آزمایش سوخت سایر راکتورها در مرکز فناوری هسته‌ای اصفهان ساخته می‌شود.

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: برنامه‌ریزی کرده‌ایم که بر اساس مطالعات انجام شده، طی هفته‌های آینده به‌طور رسمی ساخت راکتور تحقیقاتی در سایت اصفهان را آغاز کنیم.

باید گفت که این پروژه کاملاً بومی و ایرانی است که زنجیره تحقیقات، ارزیابی، آزمایش و اطمینان از تولید انرژی هسته‌ای ما را تکمیل خواهد کرد.

اسلامی چرخه سوخت هسته ای را مهمترین بخش صنعت هسته ای دانست.

وی با اشاره به توسعه غرب گفت: باید توجه داشت که تا کنون تمام هیاهویی که ایجاد شده برای غنی سازی بوده و جایگاه بعدی صنعت چرخه سوخت است که در مرحله نیمه صنعتی تحقیقاتی از آن استفاده کرده ایم. اتهامات علیه برنامه هسته ای ایران

اسلامی با بیان اینکه کشورهای خارجی برای تکمیل چرخه سوخت هسته ای با ایران همکاری نکردند، گفت: حتی برخی کشورها برای انجام این پروژه آمدند اما کار را نیمه کاره رها کردند و آن را رها کردند.

در حال حاضر، ظرفیت صنعتی داخلی و دستور تغییر مهندسی در آژانس انرژی اتمی ایران و شرکت‌های دانش‌بنیان، کشور را قادر می‌سازد تا به سمت صنعتی شدن به منظور تولید سوخت راکتورها از جمله در UCF اصفهان حرکت کند.

وی افزود: باید دانست که انرژی هسته‌ای تنها در چند کشور جهان به صورت یکپارچه طراحی و ساخته می‌شود و چون در این زمینه با ما همکاری نمی‌کنند، باید ظرفیت را به طور کامل توسعه و بومی‌سازی کنیم تا مردم ایران می تواند از آن بهره مند شود و برق پاک را بدون هیچ گونه نوسانی از تاسیسات هسته ای دریافت کند.

پس ایران بار دیگر به جهانیان نشان داد که هیچکس نمی تواند عزم خود را برای دستیابی به پیشرفت ها یا موفقیت های بیشتر متوقف کند.

اسلامی تاکید کرد: موضوع اصلی در خصوص پیشرفت برنامه هسته ای ایران افزایش ظرفیت نیروگاه های داخلی است.

وی گفت که ایران تاکنون 1000 مگاوات ظرفیت انرژی هسته ای پایدار ساخته و در حال ساخت 2000 مگاوات دیگر نیروگاه هسته ای است.

اسلامی افزود: همچنین برای تولید 10000 مگاوات نیروگاه جدید هسته‌ای با این طرح در قانون بودجه جاری برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

او توضیح داد که آژانسش در حال مکان یابی سایت ها به ویژه در جنوب ایران است تا قبل از شروع عملیات مطالعاتی و طراحی، مکان های مناسب سازگار با الزامات نیروگاه های هسته ای را بیابد.

وی گفت: در عین حال از مشارکت های بین المللی استفاده خواهیم کرد، اما منتظر کسی نخواهیم بود، زیرا ایران از ظرفیت های علمی، صنعتی و فناوری کافی برخوردار است.

وی افزود: خوشبختانه شرکت‌های بزرگی در کشور وجود دارند که می‌توانند از برنامه تولید 10 هزار مگاوات انرژی هسته‌ای حمایت کنند، اما از هر شرکت و نهادی که در پروژه‌های سازمان انرژی اتمی ایران مشارکت داشته باشد، استقبال می‌کنیم.

اسلامی گفت: برق پاک و پایدار تولید شده در اولین نیروگاه اتمی ایران در بوشهر معادل حدود 85 میلیون بشکه نفت است که تاثیر زیادی در کاهش آلاینده ها و سلامت جامعه دارد.

این تنها نمونه کوچکی از توانمندی های ایران برای دستیابی به هر موفقیتی است، مهم نیست که موفقیت چقدر سخت باشد.

چند روز پیش از اعلام این پیشرفت توسط آقای اسلامی، یکی از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران (سپاه پاسداران انقلاب اسلامی) می‌گوید این کشور تا پایان سال یک ماهواره جدید را به مدار زمین خواهد فرستاد.

امیر سرتیپ امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در حاشیه دوازدهمین جشنواره مالک اشتر در تهران این خبر را اعلام کرد.

وی گفت: ماهواره جدید بومی با استفاده از ماهواره بر قائم کشور به فضا پرتاب خواهد شد.

حاجی زاده گفت: به خواست خدا تا پایان سال ماهواره بر جدید قائم را به فضا پرتاب خواهیم کرد. [the country’s] دستاوردها» در زمینه فناوری هوافضا.

وی خاطرنشان کرد: امروز دشمن به توانایی‌های نظامی ایران اعتراف می‌کند و تاکید می‌کند که جمهوری اسلامی، نیروهای مسلح و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی «جایگاه ارزشمند و برتری واقعی» دارند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در عین حال گفت: قایق‌های تندرو مورد استفاده این نیرو به فناوری رادارگریز رادارگریز مجهز شده‌اند که می‌تواند فواصل شناسایی آنها را تا حد زیادی کاهش دهد.

دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری در حاشیه این مراسم گفت: همانطور که می دانید نیروی دریایی سپاه یک نیروی کاملا استراتژیک است و انواع مهمات از تانک برای رزم دریایی گرفته تا هواپیمای بال ثابت و پهپاد را در اختیار دارد. پایتخت ایران تهران

تنگسیری گفت: از این رو همواره در ارتباط و همکاری نزدیک با نیروها و سازمان های نظامی مانند وزارت دفاع برای تولید انواع سامانه ها و تجهیزات نظامی بوده است.

بعدها یکی دیگر از دستاوردهای مهم دیگر رونمایی شد که جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: موشک‌های ضد زره و مهمات توپخانه‌ای که توسط نیروی زمینی مورد استفاده قرار می‌گیرد به‌روز شده و به ضربات هوشمند و دقیق تبدیل شده‌اند.

سردار سرتیپ نوذر نعمتی همچنین بر توانمندی های گسترده نیروهای مسلح ایران در تولید تجهیزات مختلف نظامی تاکید کرد.

نعمتی گفت: سردار سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران تاکنون سه طرح بزرگ با نام‌های لبیک 1، 2 و 3 را به حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا ارائه کرده است.

این چند نمونه از پیشرفت‌های ایران در سال‌های اخیر است و اگر بخواهیم همه آنها را نام ببریم، نام بردن از آنها زمان زیادی می‌برد.

به همین دلیل غرب یا هر کشور متخاصمی سعی در خدشه دار کردن این دستاوردها دارند و از آنجایی که حداقل در منطقه و داخل ایران قادر به این کار نیستند، دست به تروریسم دولتی و یا دامن زدن به ناآرامی های داخلی می زنند.

غرب چه بخواهد و چه نپسندد باید قدرت ایران را به عنوان یک بازیگر اصلی منطقه ای یا حتی جهانی بشناسد و نمی تواند با تهدید یا فشارهای یکجانبه دیگر حق کشور را غارت کند زیرا ایران کشور ضعیفی برای فروپاشی نیست. جمهوری اسلامی با هر قلدری یا حتی حمله ای آنها با قدرت به پیش می رود تا به پیشرفت و شکوفایی بیشتر دست یابد.

کپی با ذکر منبع بلامانع میباشد: مجله کلیک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا