آموزشی

شرایط وکیل بانک شدن

انجام امور حقوقی بانک‌ها و هدایت بانک و مشتریان به راه‌های اصلی قانونی به وسیله وکیل بانکی انجام می‌شود. وکیل بانکی متخصص از تمامی قوانین جدید وضع شده بانک‌ها و دعاوی گوناگون آن آگاهی دارد، بنابراین می‌تواند با بهترین روش‌ها، بانک‌ها و مشتریان را از زیان و مشکلات بزرگ‌تر حقوقی نجات دهد.

همه افراد و شرکت‌ها به صورت مداوم و روزانه با بانک در ارتباط بوده و امور بانکی مختلفی را انجام می‌دهند. از طرف دیگر حداقل یک نفر از بین تمام کارمندان بانک نیز وکیل پایه یک دادگستری یا حقوقدان برتر است که بر اجرای قوانین بانک نظارت دارد. بنابراین هم بانک و هم مشتری به وکیل بانکی نیازمند هستند.

وکیل بانکی به سوالات متنوع حقوقی اشخاص و بانک، در چارچوب قواعد و قوانین کشور پاسخ می‌دهد. اما این پرسش که یک وکیل بانکی مطمئن و خبره چه شرایط و چه ویژگی‌های خاصی دارد؟ و پاسخ به این پرسش مهم در این مقاله به طور کامل به آن پرداخته می‌شود. همچنین چگونگی روند استخدام شدن وکیل بانکی نیز در این مقاله مطرح می‌گردد.

بهترین وکیل بانکی

وکیل بانکی زیر مجموعه‌ای از وکلای تجاری بوده و تخصص و سوابق کاری ممتاز وکیل بانکی در حل پرونده‌های قضایی و غیر قضایی و دفاعیات بانک بسیار مهم است. به طور کلی وکیل بانکی شخص حقیقی است که نظارت، کنترل، اجرا و مسدود شدن عملیات‌های بانکی مختلف و اسناد و دریافتی یا پرداختی بانک را انجام می‌دهد.

بهترین وکلای بانکی با دانایی تمام در قوانین و مقررات، از حقوق بانک در دادگاه‌ها دفاع می‌کنند و به بهترین نحو بر علیه اشخاص شاکی بانک پاسخگو هستند. وکیل بانکی از جزئیات قوانین با خبر بوده و دعاوی مرتبط با قراردادها، ضمانت‌ها، اعتبارات اسنادی و اسناد تجاری، موسسات اعتباری و غیره را در کوتاه‌ترین زمان حل و فصل می‌کند.

بنابراین اجرای حقوق مشتریان بانکی و یا بانک‌های مختلف دولتی و خصوصی به یک وکیل بانکی عالی رتبه و دارای صلاحیت وابسته است. یعنی کسی که پروانه وکالت از دادگستری داشته و پاسخگو بوده و مبنای اجرای عدالت در دعوی مشتریان و بانک و همه شخصیت‌های حقیقی و حقوقی خواهد بود.

ویژگی‌های وکیل بانکی خوب

یک وکیل بانکی باید علاوه بر اشراف کامل به وظایف خود در بانک، ویژگی‌های زیر را نیز دارا باشد؛

۱) دانش و آگاهی کامل در تمامی امور حقوقی و قوانین جدید بانکی و اقتصادی

۲) داشتن تجربه و سوابق درخشان کاری و پروانه رسمی وکالت از دادگستری کشور

۳) فن بیان و قدرت طرح شکایت یا طرح دعاوی و دفاعیات محکم

۴) اشراف کامل در مشاوره به مشتریان بانک و ارائه بهترین راه حل برای بانک‌ها یا مشتریان آن‌ها

۵) داشتن تبحر در کار و اطمینان‌سازی برای بانک و مشتریان

۶) داشتن نظم و انضباط کاری و تحلیل دقیق پرونده‌ها

۷) صرف وقت کم در حل پرونده و رفع اختلاف یا حلوگیری از تشدید اختلافات

وظایف اصلی وکیل بانکی

امروزه سرمایه گذاران، بانک‌ها و شرکت‌های خصولتی یا به طور کامل دولتی و خصوصی و دیگر نهادهای اقتصادی و تجاری کشور، به دلیل وجود مقررات و مفاد قانونی یا بخش نامه‌های حقوقی و تخصصی در همه مراحل به یک وکیل بانکی با سابقه نیازمند هستند.

وظیفه وکیل بانکی این است که دعاوی بانکی و پیش قراردادها را بررسی و تنظیم کند. بنابراین وکیل بانکی صفر تا صد دریافتی‌ها و پرداختی‌های بانک را کنترل می‌کند و از پرونده‌های حقوقی بانک و مشتریان حقیقی و حقوقی آن دفاع می‌کند.

اطلاعات و دانش حقوقی بالا، آشنایی با اساسنامه و قوانین جدید بانک مرکزی و سیستم اقتصادی کشور، لازمه یک وکیل اقتصادی ماهر برای انجام امور مالیاتی، مزایده‌ها و مناقصه‌های بانک و امور چک و سفته بانک و تسهیلات و وام دهی بانک‌ها است. بنابراین تعهدات و وظایف مختلفی بر دوش مشاوران حقوقی بانکی وجود دارد و این افراد باید در زمینه‌های مختلف حقوق و تجارت و بازرگانی سر رشته داشته باشند. وکیل بانکی تهران با تسلط و تجارب موفقیت گسترده در پرونده‌های بانکی آمادگی همکاری و کمک به تمامی بانک‌ها و دیگر اشخاص را دارند.

برای اطلاعات بیشتر درمورد وظایف وکیل بانک میتوانید به لینک زیر مراجعه کنید.

https://b2n.ir/r15716

 

حوزه فعالیت وکلای بانکی

 • بررسی مطالبات معوق بانک و اعتبارات اسنادی
 • بررسی املاک در رهن بانک
 • نظارت بر دعوی و شکوائیه ضمانت نامه‌های بانک
 • بررسی زیاده خواهی بانک‌ها که برخلاف قرار داد باشد.
 • بررسی عدم پولشویی و رعایت امانت داری بانک‌ها
 • پیگیری دعوی بانک‌ها علیه اشخاص
 • انجام مذاکرات تسویه و توافق عادلانه بین بانک و مشتری
 • رفع اختلافات ایجاد شده بین مشتریان و بانک
 • دعاوی مرتبط با سفته، چک و تمامی دریافت و پرداختی بانک
 • همه ابعاد و بخش‌های بانک که اجرای قوانین حقوقی برای آن‌ها لازم الاجرا باشد.

استخدامی‌های وکیل بانک را کجا پیدا کنیم؟

به طور کلی با پیگیری سایت‌های مختلف داخلی و مشاهده درخواست جذب نیروی انسانی بانک‌های مختلف، می‌توان استخدام وکیل بانکی را در اکثر این بانک‌ها مشاهده کرد. زیرا تمام بانک‌های دولتی و تجاری و خصوصی کشور نیازمند وکیل بانکی هستند.

استخدام وکیل بانکی در آزمون‌های استخدامی دولتی و بخش خصوصی به خصوص وکیل بانکی در تهران در طول سال انجام می‌شود. در این استخدامی‌ها شرایط و نحوه کار وکیل بانکی بیان شده و جذب و استخدام آن‌ها یا با آزمون و یا از طریق ارسال مدارک و مصاحبه با افراد واجد شرایط است.

علاوه بر سایت‌های داخلی که به صورت شبانه روزی آگهی استخدام وکیل بانکی و کارمندان بانک را اطلاع رسانی می‌کنند، سایر کانال‌ها و پیج‌ها یا صفحات اجتماعی معتبر نیز همواره جدیدترین استخدامی وکیل بانکی را نشان می‌دهند.

بنابراین در تمامی دفترچه‌ها شرایط استخدام وکیل بانکی و حتی شرکت‌های بزرگ دولتی بیان شده و در سراسر کشور به صورت آنلاین می‌توان از استخدامی وکیل بانکی در تهران و دیگر شهرها اطلاعات کسب کرد.

انواع دعاوی نیازمند به وکیل بانکی

 • دعوی مربوط به قراردادهای مشارکتی و سایر قراردادها
 • دعاوی اختلاف محاسبات سود اشخاص و بانک
 • دعوی ابطال یا اجرای بندهای اساسنامه و قراردادها
 • دعوی مرتبط با سندهای اعتباری و حقوقی بین بانکی
 • دعاوی مربوط به تمدید، تجدید یا تبادل قرارداد
 • دعوی مربوط به وام و اقساط وام یا مالیات بانکی
 • سایر دعاوی بین اشخاص با بانک یا بانک با دیگر مراکز

مزایای دریافت مشاوره از وکلای بانکی دپارتمان معید

انتخاب وکیل متبحر، با تجربه و متخصص برای رفع سریع و موفق پرونده‌های حقوقی بانک یا مشتریان آن لازم و ضروری است. به همین دلیل گروه وکلای دپارتمان معید، با مشاوره و قبول پرونده‌های مختلف حقوقی بانک در کوتاه مدت و با هزینه‌های کمتر کمک زیادی به رفع شکایت و دعوی می‌کنند. مهم‌ترین مزایای انتخاب وکلای بانکی دپارتمان معید عبارتند از:

 • دریافت کمک و مشاوره قبل، حین و بعد از قراردادهای بانکی
 • دریافت حقوق و هزینه‌های مناسب توسط وکلای بانکی برای رفع پرونده‌های سخت و پیچیده
 • آگاهی کامل از مصوبات، بخش نامه‌های جدید و قوانین شورای پول و اعتبار و بانک مرکزی
 • درک مشتریان و مشاوره سودمند برای احقاق حقوق شخصیات‌های حقیقی و حقوقی بانک
 • امکان مشاوره حضوری و از راه دور یا تلفنی با وکلای بانکی
 • انتخاب راحت و فوری وکیل برای دعاوی از بین مجموعه بزرگ دپارتمان معید
 • افزایش احتمال موفقیت در پرونده‌ها و بررسی شکایت‌ها با وکلای کاردان این مجموعه
 • در اختیار قرار دادن صفر تا صد مراحل پرونده به موکلان و همکاری و کمک به آن‌ها
 • از دیگر خدمات دپارتمان معید، ثبت و نظارت کامل بر سیر قانونی قرارداد شرکت یا بانک است.

نتیجه گیری

از چالش‌های بزرگ مشتریان بانک و همه بانک‌های کشور، رفع پرونده‌های دعاوی با هزینه و صرف زمان کوتاه است. بنابراین هر نوع موکل به خصوص بانک‌ها، به یک وکیل بانکی نمونه و دارای سابقه در تمام روندهای کاری احتیاج دارد.

وکیل بانکی ویژگی‌ها و مزیت‌هایی دارد که انجام امور حقوقی و قضایی را برای افراد به بهترین نحو و با بیشترین شانس موفقیت انجام می‌دهد. هر وکیل بانکی تعهدات و وظایفی دارد که باید با آن‌ها آشنا باشد، زیرا این نکته در جذب و استخدام وکلای بانکی نیز بسیار اهمیت دارد.

مجموعه دپارتمان حقوقی معید، امکان گرفتن وکیل بانکی معتبر، امانت‌دار و کم هزینه را برای بانک و اشخاص حقیقی و حقوقی فراهم کرده است. در این مجموعه مشاوره حقوقی برای عموم افراد وجود داشته و بهترین وکلای بانکی کشور آماده کمک به پرونده‌ها و پاسخگویی به پرسش‌های حقوقی هستند.

سوالات متداول

۱) هزینه دریافت وکیل خوب از دپارتمان معید به چه عواملی بستگی دارد؟

همکاری با وکلای دپارتمان معید به نوع پرونده، مدت زمان احتمالی رفع پرونده، نوع شخصیت موکل و دیگر عوامل مختلف برای تعیین هزینه پرونده وابسته است.

۲) آیا استخدام وکیل بانکی در همه بانک‌ها نیاز به مصاحبه و داشتن سابقه کاری دارد؟

هر کدام از بانک‌های دولتی و خصوصی شرایط خاصی را برای جذب وکیل بانکی در نظر دارند که در دفترچه به آن‌ها اشاره می‌شود. مصاحبه برای همه بانک‌ها وجود دارد اما شرط سابقه کاری بستگی به بانک دارد.

۳) ویژگی وکیل بانکی خوب و متخصص برای انجام کارهای حقوقی و قضایی ما چیست؟

یک وکیل خوب باید به همه قوانین حال و جدید مسلط باشد تا بتواند با قدرت بیان و ارائه اسناد معتبر از موکل خود در همه شرایط دفاع کند. قبل از امضا قرارداد با وکیل بانکی باید به گذشته کاری و میزان موفقیت او در حل پرونده نیز توجه شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا