آموزشی

بهترین دوربین مداربسته برای فضای باز و باغ

انتخاب بهترین دوربین مداربسته برای باغ و نظارت بر فضای باز نیازمند در نظر گرفتن عواملی مانند مقاومت در برابر آب و هوا، قابلیت دید در شب، کیفیت تصویر و سهولت نصب است. بهتر است دوربین های مداربسته ای که انتخاب می کنید از برندهای مطرح و معتبر باشند. ضمن اینکه دسترسی به نمایندگی های آن برایتان راحت باشد. در این صورت اگر نیاز به تعمیر یا تعویض دوربین مداربسته داشتید بتوانید این کار را با کمترین دردسر انجام دهید.

فروشگاه دوربین مداربسته

دوربین های مداربسته را از فروشگاه های معتبر خریداری کنید. اگر آن برند دارای نمایندگی در شهر شما است به نمایندگی آن مراجعه کنید. معمولاً نمایندگی ها دارای تنوع محصولات بیشتری هستند و امکان تامین کالای مورد نظر در صورت اتمام را نیز بهتر دارند. اگر به فروشگاه داهوا مراجعه کنید مشاهده کرد انواع مختلف دوربین های Dahua وجود دارد. اگر سردرگم شده اید و انتخاب برای شما سخت شد از کارشناسان کمک بخواهید.

دوربین های مداربسته در برندهای معتبر دارای دیتاشیت هستند که مشخصات و ویژگی های دوربین مداربسته را در آن درج کرده اند. دوربین های فیک و تقلبی نیز ممکن است دیتا شیت داشته باشند اما اطلاعات داخل آن با عملکرد دوربین در واقعیت بسیار فاصله دارد. شما برخی از مشخصه های فنی را حتی از پارت نامبر می توانید دریابید. به عنوان مثال دوربین Hikvision در تمام پارت نامبرهایش رزولوشن، تکنولوژی و برخی قابلیت های شاخص را مشخص می کند.

مشخصات دوربین مناسب برای باغ

دوربین هایی که برای باغ انتخاب می کنید باید دارای قابلیت دید در شب باشند. نوع دید در شب در دوربین های مختلف ممکن است کمی تفاوت داشته باشد. فناوری های به کار رفته در شرکت های مختلف تفاوت دارد. قابلیت دید در شب داهوا با هایک ویژن، تیاندی، یونی ویو با توجه به فناوری ها تفاوت دارد. به عنوان مثال یک تولید کننده از دید در شب رنگی استارلایت در دوربین های خود بهره برده است و تولید کننده دیگر از وارم لایت و… نتیجه تصاویر را می توانید در زمان خرید ملاحظه و با یکدیگر مقایسه کنید. هر کدام مناسب تر با بودجه شما بود و انتظارات کاربری شما را براورده می کرد را خریداری کنید.

نوع دوربین مداربسته برای فضای باز

نوع دوربین مداربسته برای فضای باز به محل نصب و کاربری ارتباط مستقیم دارد. در اغلب کاربری ها از دوربین بولت استفاده می کنند. این دوربین ها به علت ساختار ظاهری و برخی ویژگی ها انتخاب مناسبی است. بعد از نصب نیز می توانید با چرخاندن سر دوربین دید دوربین را تنظیم کنید. دوربین های بولت را می توانید در سایزهای مختلف بیابید. غالباً دوربین های بولت بزرگتر، از دید در شب قوی تری برخوردار هستند.

دوربین های باکس نوع دیگری از دوربین های مداربسته هستند که کاربری آنها در فضای باز نیز است. این دوربین ها دارای لنز جداشدنی هستند. به عبارت دیگر شما لنز را به طور جداگانه تهیه می کنید و به دوربین متصل می کنید. این دوربین های به علت کاربردی که در محیط های صنعتی و سخت دارند به دوربین های صنعتی نیز شهرت دارند.

دوربین های PTZ نوع بعدی دوربین های مداربسته ای هستند که در فضای باز و بیرون نیز نصب می شوند. این دوربین ها قابلیت چرخش دارند و دارای زوم هستند. در برخی از مدل های این نوع دوربین شما می توانید زوم و بزرگنمایی را از راه دور نیز کنترل کنید. این دوربین ها موتورایز هستند و تغییر فاصله کانونی که منجر به زوم می شود توسط موتور داخل دوربین انجام می شود.

دوربین دام با وجود اینکه دوربین داخلی است اما در فضای باز نیز قابل نصب است. با این حال کارشناسان نصب این دوربین را در بیرون توصیه نمی کنند. علت اصلی به کار نبردن دوربین دام چیست؟ دوربین های دام معمولا برای محیط های داخلی و شرایط امن آب و هوایی طراحی می شوند. در نتیجه استاندارد حفاظتی آنها چندان بالا نیست. اگر دوربین دام با مقاومت بالا و استاندارد تهیه کرده اید مانعی برای نصب آن در محیط بیرون وجود نخواهد داشت.

در نهایت

هنگام انتخاب دوربین مداربسته برای نظارت بر فضای باز و باغ، نیازهای خاص خود مانند منطقه تحت پوشش، ویژگی های مورد نظر (مانند تشخیص حرکت یا صدای دو طرفه) و بودجه خود را در نظر بگیرید. همچنین مهم است که مطمئن شوید دوربینی که انتخاب می کنید با سیستم یا شبکه دوربین مداربسته فعلی شما سازگار است. قبل از خرید، نظرات را بخوانید، مشخصات را بررسی کنید و مدل‌های مختلف را مقایسه کنید تا بهترین مناسب را برای نیازهای امنیتی فضای باز خود پیدا کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا